Diamond Tema videosu neden erken paylaşıldı?

Yayın tarihi: 24 Haziran 2024 Pazartesi 8:39 am - Güncelleme: 24 Haziran 2024 Pazartesi 5:17 pm

Barış Önal

Haber: TELE1 Haber Merkezi

Asrın Tok ile girdiği şeriat tartışması sonrası hedef gösterilen Diamond Tema‘nun günler önce çekilen videosu dün Yer6 programında yayınlandı. Kanalın tanıtım videosunu paylaşmasının ardından açıklama yapan Diamond Tema algı yapıldığını söyledi.

YouTube’da büyü, zebani, şeytan videoları çeken Yer6 programı geçtiğimiz günlerde Asrın Tok ile sosyal medya fenomeni Diamond Tema’yı karşı karşıya getirip şeriat tartışması yaptırdı.

Tartışmanın ardından AKP’ye yakın hesaplar Diamond Tema’yı hedef alarak tutuklanmasını istedi. Bu algının ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da açıklama yaparak yakalama kararı çıkarıldığını söyledi.

Videonun ardından Diamond Tema’ya destek de arttı.

Fakat dün ilginç bir şey yaşandı. İlk tartışmanın yaşandığı Yer6 kanalı daha önce çekilen videoyu dün servis etti. Yayınlanan videoyu çok sayıda bot hesap Diamond Tema’nın bu tartışmada yenildiğini ve yanıt veremediğini iddia etti.

Diamond Tema da yeni videonun ardından bir açıklama ile Yer6 kanalına sitem etti.

“Yer6 kanalında daha çekilmiş video vardı. Asrın Tok videosundan sonra avukatlarım saldırı olacağını düşündü. Ben de Yer6 kanalına söyledim. Onlar da öyle düşüneceğini söyledi.
Ama sonra kanala baskı yaptılar. Yer6 da erken paylaştı videoları. Bırakın videoları paylaşmayı rakibimi ezdiğim programı öyle bir sundular ki. Ben onlara kırgınım. Zebani videolarını görmezden geldim. Ben bu konuda bir özür bekliyorum. Sonrasında ise ben canımın derdindeyim ama onlar takipçi kasma derdinde. Son tartıştığım kişi ile iki program çektik. Bana saldırmak amacıyla gelmiş. Ben konuşsun dedim sabrımı sınamak istedim. İyi dayandım. 2 buçuk saat boyunca konuştu. Bence bir övgüyü hak ettim. Sonra gitti hakkımda paylaşım yapmaya başladı.”

IŞİD Diamond Tema’yı tehdit etti!

Kaynak: TELE1