IŞİD Diamond Tema’yı tehdit etti!

Yayın tarihi: 22 Haziran 2024 Cumartesi 8:51 am - Güncelleme: 22 Haziran 2024 Cumartesi 8:51 am

Şeriat savunan Asrın Tok ile tartıştığı için sosyal medyada hedef gösterilen ve hakkında soruşturma başlatılan Diamond Tema IŞİD tarafından tehdit edildi. Terör örgütünün Horasan kolunun gayri resmi medya oluşumu el Azaim’de yapılan paylaşımda Diamond Tema’nın fotoğrafı kullanıldı.

YouTube’da ‘Yer6’ isimli kanalda şeriatı savunan Asrın Tok ile tartışan Diamond Tema hakkında soruşturma başlatıldı. Aynı zamanda programın yayından kaldırılması için talepte bulunuldu.

Diamond Tema programda Asrın Tok ile ‘şeriat’ tartışmış, Asrın Tok şeriatı savunan tarafta yer alırken Diamond Tema şeriat karşıtı tarafta yer almıştı. Programın yayınlanmasının ardından Diamond Tema şeriat yanlısı sosyal medya hesapları tarafından hedef gösterilmişti.

Bu kez de YouTuber terör örgütü IŞİD tarafından fotoğrafı paylaşılarak tehdit edildi. IŞİD’in Horasan kolunun gayri resmi medya oluşumu el Azaim’in Türkçe servisinden yapılan paylaşımda, Diamond Tema fotoğrafıyla birlikte açıkça tehdit edildi. Diamond Tema’nın kafasına silahla ateş edildiği bir görsel paylaşıldı.

İlahiyat profesörleri ‘Diamond Tema’nın sözlerini yorumladı: Çocuk doğru söylüyor

Kaynak: TELE1