AKP’li vekilden kadınları hedef alan başhekim yardımcısına destek ziyareti

23 Mayıs 2022 Pazartesi

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İHH Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, kadınların giydiği kıyafetleri hedef aldı. Tepkiler üzerine paylaşımını silen Uysal’a destek AKP’den geldi. AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Uysal’ı ziyaret etti. Uysal, Sorgun’un “Yan-yanalığımız bilinsin istedik” dediğini aktardı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı ve  Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal, Twitter’da yaptığı paylaşım ile kadınları hedef aldı. Uysal, “Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80’i açık tipler türedi. Bu teşhir, ‘beden görseli satma’ değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!” ifadelerini kullandı.

Kadınları hedef alan sözlerine gelen tepkilerden sonra paylaşımını kaldıran Hasan Hüseyin Uysal, konuyla ilgili  olarak Twitter’dan, “Çok seviyesiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f….. demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok” dedi.

AKP’Lİ VEKİLDEN DESTEK! “YAN YANALIĞIMIZ BİLİNSİN İSTEDİK”

Kadınları hedef alan Hasan Hüseyin Uysal’a AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’dan destek geldi. Ahmet Sorgun, Twitter hesabından Uysal ile fotoğraflarını paylaşarak, “Konya İHH Başkanımız Dr. Hasan Hüseyin Uysal’ı evinde ziyaret edip hasbihal ettik. Nazik ev sahipliği için başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ahmet Sorgun’un ziyaretini Hasan Hüseyin Uysal da Twitter hesabından duyurdu. Uysal, Sorgun’un “Yan-yanalığımız bilinsin istedik” dediğini aktardı. Uysal’ın paylaşımı şöyle:

 

“Mht vekilimiz @sorgunahmetAhmed Sorgun Beyefendi pazar demediler tatil demediler an bu an, zaman bu zaman diyerek evimizde ziyaretimize geldiler”Yan-yanalığımız bilinsin istedik” dediler. Sorumluluk budur. Dost budur”Nerede kaldı?” dedirtmez Olması gereken anda-yerde hazırdır”

 

 

 

“Konya’da bile göbeği, göğüslerinin yarısı açık tipler türedi”

Benzer Haberler