Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Erdoğan’dan bir sokağa çıkma açıklaması daha: Yeniden gündeme gelebilir

Dünya Çevre Günü’nde Millet Bahçeleri Açılış Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağının tekrar gündeme gelebileceğini belirtti.

Dün ilan edilen sokağa çıkma yasağını ‘gönlüm elvermedi’ diye iptal eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan kurallara uyulmaması halinde sokağa çıkma yasağının tekrar uygulanabileceğini belirtti.

Millet Bahçeleri töreninde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satırbaşları şu şekilde:
Aziz milletim, değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla hasretle, muhabbetle selamlıyorum. 9 ayrı şehrimizdeki 10 millet bahçemizin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm insanlığın 5 Haziran Çevre Günü’nü tebrik ediyorum. Toplam büyüklüğü 550 bin metrekareye yaklaşan bahçelerimiz iftihar verici eserlerdir.

Yasağın iptal edilmesinin perde arkasında Soylu-Erdoğan gerginliği iddiası

TOPLAM 23 MİLLET BAHÇESİNE ULAŞMIŞ OLUYORUZ

Şehircilik geleneğimizin sembolü olacak millet bahçelerinden 13’ünü 2 yıl önce hizmete açmıştık. Bugünle birlikte toplamda 23 millet bahçesine ulaşmış oluyoruz.

81 İLİMİZE 81 MİLYON METREKARE MİLLET BAHÇESİ

Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Türkiye’nin cumhuriyet dönemindeki şehircilik geçmişi oldukça istikrarsız bir şekilde ilerlemiştir. Son 18 yıldır ülkemiz yılda 500 bin – 1 milyon arasında yeni konut inşaa etmiştir. Başlattığımız kentsel dönüşüm projeleri ile bunu daha da hızlandırdık. Şehirlerimiz gelişirken, park – çocuk oyun alanları gibi alanları da ihmal etmedik. Böylece 81 il ve ilçelerimizde örnek alanlar oluşturduk.

Erdoğan sokağa çıkma yasağını iptal etti!

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINI İPTAL ETME KARARI ALDIK

Vatandaşlardan aldığımız değerlendirmeler bizi kararı tekrar gözden geçirmeye yöneltti. 15 ilimizde uygulanacağı ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasını iptal etme kararı aldık. Vatandaşımız maske, mesafe ve temizlik kuralarına uymalı. Aksi takdirde bu tür sınırlamaların yeniden gündeme gelmesi kaçınılmaz

Erdoğan’ın kararına tepkiler çığ gibi

BÜYÜK DEVLET OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK

Sahip olduğumuz güçlü altyapı ve değerler aynı zamanda 2023 hedeflerimizin de sembolüydü. Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik.

“PARA DİLENEREK YAPMADIK”

Erdoğan, ‘Bu süreci biz bir yerlerden para dilenerek yapmadık. Kendi imkanlarımızla terörle mücadeleyi sürdürüyoruz, kendi imkanlarımızla yatırımlarımızı devam ettiriyoruz. Yine kendi imkanlarımızla bu salgınla mücadeleyi dünyada herkes birbirinin elindeki maskeleri toplayıp kaçırırken biz ise kendimiz üretiyor ve kendimiz de bununla dünyaya gerekli desteği veriyoruz’ dedi.

LİBYA MESAJI

Askerimiz Libya’da, Kuzey Irak’ta, İdlib’de, Barış Pınarı Harekatı’nda terörle mücadelede destan yazıyor. Kendi imkanlarımızla terörle mücadelemizi sürdürüyoruz, yatırımlarımızı yapıyoruz.

AKP’li belediyeden 10 Kasım Atatürk’ü anma günü ile dalga gecen yazara kıyak

Katliam övgüsü yapan Abdurrahman Gülseren için dava açıldı

loading...