Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Erdoğan sokağa çıkma yasağını iptal etti!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gece yarısı kararıyla alınan sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini duyurdu. “Gönlüm razı olmadı” diyerek sokağa çıkma yasağını iptal eden Erdoğan, vaka sayısının artışta olduğunu da sözlerine ekledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6-7 Haziran tarihinde 15 ilde alınan sokağa çıkma yasağı kararını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla iptal ettiğini duyurdu.

Yasağın iptal edilmesinin perde arkasında Soylu-Erdoğan gerginliği iddiası

Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter’dan şunları yazdı:

“Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.

Erdoğan’ın kararına tepkiler çığ gibi

VAKA SAYISININ ARTTIĞINI KABUL ETTİ

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

‘GÖNLÜMÜZ RAZI OLMADI’

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

‘CUMHURBAŞKANI OLARAK İPTAL KARARI ALDIM’

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.”

Yasak THY’yi şaşırttı: Uçuşların akıbeti belli değil

SAĞLIK BAKANI ‘YASAK YOK’ DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 Haziran’da yaptığı açıklamada haftasonu sokağa çıkma kısıtlamasının olmayacağını söylemişti. Dün gece yarısı İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle yasak karar alınmıştı.

Son rakamları açıklayan Bakan Koca: 65 yaş üstüne yeni düzenleme gündemde

loading...