6 lider Necmettin Erbakan için bir araya geliyor

25 Şubat 2022 Cuma

6 lider Necmettin Erbakan için bir araya geliyor

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması için çalışma yürüten 6 muhaşefet partisinin lideri 27 Şubat’ta Eski başbakan Necmettin Erbakan’ın anmasında bir araya gelecek.

Eski başbakan Necmettin Erbakan’ın 11. ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenecek anma törenine 6 muhalefet partisinin lideri birlikte katılacak. 27 Şubat Pazar günü İstanbul yapılacak törene 28 Şubat’ta güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasına imza atacak olan 6 muhalefet lideri de katılacak.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde, “Adil Devlet ve İnsanca Yaşam” temasıyla Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma toplantısı yapılacak. Anma toplantısı için tüm siyasi parti genel başkanlarına davetiye gönderildi.

Edinilen bilgiye göre Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahibi olacağı anma toplantısına “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışmasına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katılacak.

Geçen yıl yapılan törene o dönem AKP Genel Başkan Yardımcısı olarak Mahir Ünal katılmıştı. Bu yıl da AKP’den bir yöneticinin katılması bekleniyor. MHP’den katılım olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Anma törenine katılan parti genel başkanı ve yöneticilerin 10-15 dakikalık kısa konuşmalar yapması bekleniyor.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem önerisinde son adım

 

Benzer Haberler