Tahran’dan gelen THY uçağında koronavirüs kavgası! ‘Biz bunların uçağa binmesini istemiyoruz’

26 Şubat 2020 Çarşamba

Türk vatandaşlarını İran’dan taşıyan ve Ankara’ya acil olarak indirilen THY uçağı kalkmadan önce havalimanında yolcular arasında tartışma yaşandığı ortaya çıktı.

Koronavirüsle mücadele eden İran’daki panik büyürken Türkiye ülkedeki vatandaşlarının gelebilmesi için uçak seferleri düzenliyor.

Dün Tahran’dan yola çıkan uçak Ankara’ya acil iniş yaptı. Uçakta 17 kişide koronavirüs şüphesi tespit edildi.

İran’dan ‘koronavirüs’ tahliyesi! THY uçağı dezenfekte edildi…

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre, uçak kalkmadan önce Tahran Havalimanı’nda Kum’dan gelenlerle diğer yolcular arasında tartışma yaşandı.

Yolculardan biri o anlara ilişkin sesleri cep telefonuna kaydetti.

Biz bunların uçağa binmesini istemiyoruz

Kayıtta uçağı bekleyen bir kadın, Kum’dan gelenleri işaret ederek “Biz bunların uçağa binmesini istemiyoruz” diyor.

Ankara’ya iniş yapan uçakta koronavirüs tespit edildi mi? Sağlık Bakanı’ndan açıklama

Kum’dan Tahran’a gelerek Türkiye’ye dönmeye çalışan bir Türkle konuşan kadının, “Bakın, (Kum) nasıl bir yer? Bu hastalığın kaynağı. Biz Tahran’dan geldik, evimizden, tertemiz. Hiç dışarı çıkmadık. 3 yaşında kızımız var. Kum”dan gelen insanlar 3 yaşındaki bir çocukla aynı uçağa binebilir mi? Sadece bir anne olarak söylüyorum, cevap bekliyorum” diye konuşuyor.

Virüs Türkiye’ye girerse ne olacak?

Bir başka kadın ise “Bu şekilde virüs Türkiye’ye girerse ne olacak” diye soruyor.

Ankara’da koronavirüs alarmı! Tahran uçağı acil iniş yaptı, THY uçuşlarını iptal etti

Bir erkek yolcu, bu sözlere tepki göstererek, “Adam falanca şehirden geldi diye… Bir hafta içinde bütün Tahran karantinaya alınacak bu haberi duydunuz mu” sözlerine kadın, “Sizin şu an karantinada olmanızı istiyorum” diyerek yanıt veriyor.

3 yaşında bir kızının olduğunu hatırlatan kadın, “Ben ne yapayım, yarınki uçağa bin” cevabını alınca tartışma sertleşiyor.

Kum’dan gelen yolculara bağıran kadın şunları söylüyor:

Hiç merhametiniz yok mu sizin?

“Ben yanlış bir şey yapmadım ki, ben yanlış bir şey söyledim mi beyefendi. Kum’dan gelenlerin 3 yaşındaki bir çocukla aynı uçağa binmeye hakkı yok. Turkish Airlines”ın bilet satmaya hakkı yok”

“Bir anneyle konuşuyorsun, bir hanımefendiyle konuşuyorsun, farkına var. Yarın bütün Türkiye’ye hesap verirsiniz o zaman. Gelme demek ne demek, bir bayanla konuşuyorsun. Ben çok kibar, hanımefendi konuşuyorum, sözlerimin arkasındayım. Saygımı terbiyemi bozmadım. Siz Kum’dan gelen insanlar olarak vicdanlı, merhametli, dürüst olmak zorundasınız. Burada 3 yaşında kızım var. Vicdanınız yok mu? Nasıl bineceksiniz o uçağa, merhametiniz yok mu sizin?”

“Ben de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım”

Kum’dan gelen yolcular ise kadına, “Sen bana ithamda bulunuyorsun. Ben de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım” diye cevap veriyor.

Benzer Haberler