Sokak ortasında boşandığı kadını döven İbrahim Zarap’ın duruşması ertelendi

10 Mayıs 2021 Pazartesi

Sokak ortasında boşandığı kadını döven İbrahim Zarap’ın duruşması ertelendi

Samsun’da boşandığı E.M.’yi sokak ortasında darp eden ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘mala zarar verme’ suçlamasıyla hakkında iddianame hazırlanan İbrahim Zarap’ın yargılandığı davanın yarın görülecek duruşması 3 Haziran’a ertelendi.

Samsun’un Canik ilçesinde 6 Mart günü İbrahim Zarap isimli erkek kendisinde kalan kızlarını teslim etmek için 3 sene önce boşandığı E.M. ile ilçe meydanında buluştu; Zarap, bir anda E.M.’ye tekme-tokat saldırdı. İbrahim Zarap’ın, yere yığılan E.M.’ye saldırdığı anlar, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Yüzüne ve başına aldığı darbeler nedeniyle tanınmaz hale gelen Metoğlu, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalesinin ardından Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, İbrahim Zarap polis ekiplerince gözaltına alındı. E.M., hastanede süren 5 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Zarap, sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DURUŞMA ERTELENDİ

Tutuklu bulunan Zarap hakkında hazırlanan ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından 18 yıla kadar hapsi istenen iddianameyle 12 Nisan’da hakim karşısına çıktı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma, 11 Mayıs tarihine ertelendi. Ancak Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu (HSK) tarafından, Covid-19 salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında mahkemelerin ve adliyelerin çalışmasına ilişkin bir dizi karar alındı. Tutukluluk hali gibi özel durumlar dışında, görülmesinde ivedilik arz etmeyen duruşmalar ertelendi. Bu kararla birlikte 11 Mayıs’ta yeniden hakim karşısına çıkması beklenen Zarap’ın duruşması da 3 Haziran’a ertelendi.

Mahkeme, Zarap’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Benzer Haberler