İbrahim Zarap’ın saldırısına uğrayan genç kadının ifadesi ortaya çıktı

9 Mart 2021 Salı

İbrahim Zarap’ın saldırısına uğrayan genç kadının ifadesi ortaya çıktı

Samsun’da İbrahim Zarap isimli erkeğin saldırısına uğrayan E.M.’nin polis ifadesi ortaya çıktı. Olay öncesini anlatan E.M. İbrahim Zarap’ın tutuklu kalmasını istediğini belirterek “Bana şiddet, tehdit ve hakarette bulunmasını istemiyorum. Bana, iş yerime, çocuğuma, ikametime yaklaşmasını istemiyorum. İletişim araçları ile bana ulaşmasını istemiyorum.” dedi.

Samsun’un Canik ilçesinde sokak ortasında E.M. isimli kadına saldıran İbrahim Zarap isimli erkek tutuklandı. Çevrede bulunan bir yurttaşın cep telefonu kamerasına yansıyan o anlar ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.

Samsun’da meydana gölen kadına yönelik şiddet olayına ilişkin yeni detaylar da ortaya çıktı.

2017 yılında E.M. ile evlenen İbrahim Zarap’ın sürekli şiddet uyguladığı, 2018 yılında ölümle tehdit ettiği ve genç kadının bu yüzden şikayetçi olduğu öğrenildi.

İbrahim Zarap’ın saldırısına uğrayan E.M ifadesinde, şunları söyledi:

“İbrahim’le 3 yıllık evliyim. 1 tane çocuğumuz var. Eşim ile anlaşamadığım için 1 yıldır ayrı yaşıyorum ve boşanmak üzereyim. Ben iş yerindeyken beni aradı. Bana ‘çocuğu almak istiyorum’ dedi. Ben de tamam dedim. Sonra bir kadın arkadaşıma sosyal medyadan mesaj atmış ve çocuğu alacağını kendisinin de yanında olmasını istemiş. Bunun üzerine kadın arkadaşım beni arayarak durumu iletti. Hemen İbrahim’i arayarak ‘Çocuğumu alamazsın. Alacaksan tek al’ dedim. Telefonu kapattım. O da annemi aramış. ‘İstediğim zaman çocuğumu alırım siz kim oluyorsunuz. Şimdi oraya geliyorum mahalleyi birbirine katacağım’ demiş. Sonra da telefonu kapatıp beni aradı. ‘Şimdi iş yerine geliyorum. Bak seni nasıl rezil edeceğim. Seni keseceğim, seni öldüreceğim. Çocuğu da göremezsin kaçıracağım’ deyince ben de şikayet için geldim. Bana şiddet, tehdit ve hakarette bulunmasını istemiyorum. Bana, iş yerime, çocuğuma, ikametime yaklaşmasını istemiyorum. İletişim araçları ile bana ulaşmasını istemiyorum. Kendisinden davacı ve şikayetçiyim”

“BU İŞİ BURADA BİTİRECEĞİM”

Saldırı anının tanıklarından E.Y. de polise verdiği ifadede yaşananları şöyle anlattı:

“ATM’de para çekerken ismini polis merkezinde öğrendiğim İbrahim Zarap isimli şahıs elinde yaklaşık yarım metre uzunluğunda 5 santim kalınlığında siyah sopa ile ayağının altına aldığı kadına defalarca vurduğunu gördüm. Şahıs en az 30 kez sopayla kadının vücudunun çeşitli yerlerine vuruyordu. Sopayla vururken bir taraftan da yumruk ve tokat atıyordu. Bu sırada çevreden birkaç kişi geldi. Bu şahıs çevreden gelen vatandaşlara, ‘Ailevi mesele siz karışmayın. Ben bu işi burada bitireceğim. Öldüreceğim’ şeklinde bağırdı. Polis gelene kadar kadına vurmaya devam etti”

Öte yandan E.M, olayın şokuyla sopayı hatırlamadığını belirtirken, İbrahim Zarap’ın ise “Elimde sopa yoktu” dediği öğrenildi.

Benzer Haberler