Hadi Özışık’ın sahibi olduğu gazeteciler.com’da istifa

21 Mayıs 2021 Cuma

Sedat Peker’in videolarıyla gündemde olan gazeteci Hadi Özışık’ın sahibi olduğu internet sitelerinden olan gazeteciler.com’un Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yürüten Cuma Obuz görevinden istifa etti.

İnternet Haber ve gazeteciler.com’un sahibi Hadi Özışık’ın organize suç örgütü lideri Sedat Peker’le yaptığı FaceTime görüşmesinin basına yansımasıyla başlayan tartışmalar ve tepkiler sürüyor.

Peker’in, görüntülü konuşmaları Twitter’dan paylaşmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hem Hadi Özışık, hem de kardeşi Süleyman Özışık hakkında dava açmıştı.

Dün akşam yaşanan yeni bir gelişmeye göre ise Hadi Özışık’ın sahibi olduğu internet sitelerinden olan gazeteciler.com’dan ayrılık haberi geldi. Sitede Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevini Cuma Obuz, istifa ettiğini duyurdu. İstifa kararını Twitter’dan paylaştığı mesajla duyuran Obuz, şu ifadeleri kullandı:

“İnternethaber yayın grubuna ait Gazetecilercom sitesinde yürüttüğüm Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevimden istifa ettim! 20 ay boyunca beraber çalıştığım herkese teşekkür ediyorum.”

TIKLAYIN – Aracı Hadi Özışık ‘zorunlu açıklama’ yaptı! Silip Soylu’dan özür dileyerek yeniden paylaştı

TIKLAYIN – Hadi Özışık ifşasının ardından Süleyman Soylu’dan ilk açıklama

TIKLAYIN – Sedat Peker, aracı Hadi Özışık’ı ifşa etti

NE OLMUŞTU?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Fatih Ertürk’ün Halk TV’de sunduğu Günün Raporu programında, “Süleyman Soylu’ya çok yakın bir gazeteci Sedat Peker ile bir görüşme gerçekleştirdi mi? Yaptığı görüşmede ‘Yeni videolar yayınlama. Bakanımız seninle ilgili bir şeyler söyleyecek ama sinirlenme, kapatalım bu işi’ dedi mi? Sonrasında Süleyman Soylu’nun Sedat Peker ile ilgili açıklamalarından sonra, Sedat Peker çektiği bir videoyu o gazeteciye yolladı mı? O gazeteci o videoyu Süleyman Soylu’ya izletti mi? Sonra dönüp Peker’e, ‘Aman bu videoyu yayınlama’ dedi mi demedi mi?” diye sordu.

Ardından Özışık, gazeteci Cüneyt Özdemir’e yaptığı açıklamada, “Süleyman Soylu’dan Sedat Peker’e mesaj götürmüşsem namussuzum, şerefsizim, alçağım” ifadelerini kullandı. Hadi Özışık’ın açıklamalarından kısa bir süre sonra Sedat Peker, söz konusu görüşmenin videosunu yayınladı.

Hadi Özışık, yayımladığı son videoda isminin geçmesine ilişkin olarak Sedat Peker’e serzenişte bulunurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmeye giden kişinin de Türkiye gazetesi yazarı kardeşi Süleyman Özışık olduğunu söyledi. Özışık’ın Peker’e Soylu ve oluşan gündeme ilişkin bilgi verdiği görülen videoda; sık sık “Sen haklısın” dediği dikkati çekti.

Twitter hesabından iki video paylaşan Peker, “İnternethaber sitesinin sahibi olan hadi Özışık – Süleyman Özışık kardeşler en yakınları olan Süleyman Soylu’yla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar, söyleyen şerefsizdir demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem. Anlatımlarımda ismi geçen herkesi uyarıyorum. Beni yalanlamayın, herkesi rezil ederim. Adam gibi dik duracağız. Yoksa yerle yeksan ederim!” ifadesini kullandı.

Bu gelişmeler hemen sonra Medyakoridoru, tv100 ile Habertütk TV kanallarının Hadi Özışık’ın yorumculuk görevine son verdiğini duyurmuştu. Türkiye gazetesi de Süleyman Özışık’ın yazılarını sonlandırmıştı.

TIKLAYIN – Soylu’dan Sedat Peker’e: Karısının iç çamaşırına sığınan acizler

TIKLAYIN – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden Hadi Özışık kararı

TIKLAYIN – Süleyman Özışık’tan Türkiye gazetesi kararı: Onurum kabul etmiyor

Benzer Haberler