Soylu’dan Sedat Peker’e: Karısının iç çamaşırına sığınan acizler

Yayın tarihi: 19 Mayıs 2021 Çarşamba 9:38 pm - Güncelleme: 20 Mayıs 2021 Perşembe 9:37 am

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sedat Peker’in açıklamaları ve suç örgütlerine ilişkin konuşan Soylu, mafya lideri Sedat Peker’e yönelik “Karısının iç çamaşırına sığınan acizler, edepsiz” sözlerini sarf etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT’de canlı yayında Melik Yiğitel, Yahya Bostan ve Aysun Torun’un sunduğu programa katıldı. Suç örgütleri ve uyuşturucu operasyonlarına ilişkin konuşan Süleyman Soylu, “Bataklık operasyonu”ndan bahsetti ve operasyonda Çetin Gören ile birlikte Sedat Peker’in de olduğunu söyledi. Ekrana Sedat Peker ve Çetin Gören’in fotoğrafını yansıtan Soylu, “Çetin Gören’in nasıl bir baron olduğunu anlatırsam yer yerinden oynar. Bunu biz yakaladık” dedi. “Sedat Peker’i kim koruyor” sorusuna da yanıt veren Soylu, “Uluslararası bir operasyon var, operasyonun nasıl yönetildiğini ifade ettim. Bu bir operasyondur” ifadeleriyle yanıt verdi.

soylu-peker-ve-goren-in-fotografini-gosterdi-anlatirsam-yer-yerinden-oynar-877748-1.

PEKER’İN EVİNİN ARANDIĞI ANLARIN GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in evinin aranmasına ilişkin görüntüleri de paylaştı. Peker hakkında “Yok kızıma şöyle yaptılar, böyle yaptılar. Türk polisi ne yapacağını iyi bilir. Karısının iç çamaşırına sığınan acizler, edepsiz” ifadelerini kullandı.

soylu-sedat-peker-in-aciklamalarina-boyle-yanit-verdi-uluslararasi-bir-operasyon-877758-1.

CUMHURİYET GAZETESİNİ HEDEF GÖSTERDİ

Süleyman Soylu, Cumhuriyet’in manşetlerini paylaşarak; Berkin Elvan, Osman Kavala ve Avrupa bildiri haberleri üzerinden hedef gösterdi.

Soylu, Özgür Özel’in, “Süleyman Soylu’ya çok yakın bir gazeteci Sedat Peker’le bir temas kurdu mu? Görüşme yaptı mı? Yeni videolar yayınlama, bakanımız seninle ilgili bir şeyler söyleyecek, bunları kafaya takma dedi mi? Sedat Peker çektiği bir videoyu o gazeteciye yolladı mı? Aman bu videoyu yayınlama dedi mi, demedi mi” sorularını sorduğu videonun izletilmesi üzerine her şeyin kurgulandığını öne sürdü. Cumhuriyet gazetesini manşetlerini paylaşarak hedef gösterdi.

Soylu, canlı yayında “Her şeyi kurgulamışlar ve her şeyi ortaya koymuşlar. Şu Cumhuriyet gazeteciyle ilgili, şu bir kısmı, milletimize gösteriyorum. Şurada terör manşetleri yazıyor. Şimdi uyuşturucuyla ilgili mesele daha sonra…” şeklindeki sözlerini sürdürürken, Twitter hesabı üzerinden de Cumhuriyet gazetesini hedef alan bir video paylaşıldı.

“KEKLEMİŞLER, BEN NE YAPAYIM”

Hadi Özışık ve Süleyman Özışık hakkındaki ‘aracılık’ iddialarına da değinen Soylu, “Yıllardan beri tanıdığım insanlar. Bu iki arkadaş, Hadi Bey’i, Günaydın gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım. Benim haberim olması, benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi? Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş” açıklamasında bulundu.

PANDEMİ: Sağlık sistemimiz hiç SOS vermedi.

“Pandemi karşı karşıya kaldığımız bu salgın süreci hiçbirimizin bilmediği bir süreç. Daha önce eleştirildiği şehir hastaneleri sosyal güvenlik kapsayıcılığı olsun bu sürecin belki de bizim açımızdan avantajları. Dünyayı hepimiz gördük. Hastanelerin morglarında insanlar cenazelerini alamadılar. Hastanelere kabul edilmediler. Milletimizin metaneti sabrı cumhurbaşkanımıza yönelik inancı çok yüksek. Baştan beri güvenlik güçlerimiz sağlık çalışanlarımız büyük bir çaba sarf etti. Sağlık sistemimiz hiç SOS vermedi. Çabuk unutuyoruz Avrupa’dan vatandaşlarımız Türkiye’ye geldiler.

5 bine düşse de tedbirli olmamız lazım. Kalabalıklardan uzak duralım. Eleştiriliyoruz…’Kudüs meselesinde bir şey söyleseniz.’ Milletin de kendisini boşaltması gerekir. Toplu taşıma işini bu dönemde beceremedik. Hep beraber önemli süreç yaşandı. Eksik olan olmaz mı? Ben bu dönemin en çok dayak yiyen adamıyım.”

BEKÇİ ŞİDDETİNE “İDEOLOJİK BİR BAKIŞ AÇISI VAR” DEDİ

“İdeolojik bir bakış açısı var. Biz bekçileri polis akademilerinde yetiştiriyoruz. Hakikaten 3 aylık eğitim 2 ay da saha eğitimi var. Toplam 5 ay eğitim. Geçmişteki bekçiler hariç olmak üzere. Uyuşturucudan her türlü asayişe kadar. Bekçi uyarmış, bekçiyi aralarına alıp dövmüşler. Bekçi de havaya ateş açmış. Ne yapsınlar, bıraksınlar mı?

102 yıl önce yine uluslararası saldırılara maruz kalmış ve buralardan alnının akıyla çıkmış, bizi köleleştirmeye çalıştıkları, bizi kısıtlamaya, yok etmeye çalıştıkları bir dönemden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları, o devrin bütün kahramanları kurtuluş mücadelesiyle bizim burada oturmamızı sağlayıverdi. Ama bir şey bitmedi, o gün emperyalistler hangi planları uyguluyorsa, bugün de emperyalistler aynı planlarını uyguluyor. Şunu söylemem gerekir; 100 yıldır bu saldırganlık devam ediyor ama bu saldırganlığın bir nirengi noktası daha var; Türkiye’yi yönetmemek, yönettirmemek, Türkiye’yi vesayetleri üzerinden istedikleri gibi idare edebilmek. Türkiye terörle mücadeleyle karşı karşıya, son 100 yıldır gayri nizami harp tekniklerinin bütün saldırılarıyla karşı karşıya. Yetmedi, 60 darbesi, 71, 80, 28 Şubat, 27 Nisan, 17-25 Aralık, 6-8 Ekim, 15 Temmuz, en son amiraller bildirisi, bütün bunların tamamı demin söylediğim bu sistem. Bu sistemi iki şeyi tarumar etti; birincisi 15 Temmuz, biri de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Bu telaşın temel sebebi, bu ortaya çıkan sürecin temel sebebi tam da 60’da kurulan düzenin bu millet ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde tasviyesine yönelik anlayış.”

NETANYAHU BENZETMESİNE YANIT

“Bugün Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘anti-semitist’ diyenler, 15 Temmuz’un faillerini tutuyorlar. 15 Temmuz’u biz yapmadık, onların talimatıyla oldu. Amerikan Büyükelçileriyle görüşmem mesela, o hatayı bir kere yaptım. Bu ülkeye saygı duymaya başladıkları andan itibaren veririm, çok net.

Son seçimden bugüne kadar Cumhur İttifakı’nın oyu yüzde 51,5’in altına düşmedi. Aceleleri ve telaşları bu, aldıkları siparişi yetiştiremiyorlar. KONDA’nın araştırması da öyle, bizim yaptıklarımız da öyle. Pandemi geçti, bu kadar saldırı yaptık, Kudüs’ü başkent ilan etttik, ondan sonra döndük Ermeni yasa tasarısını geçirdik, bu adamlar hiç etkilenmiyor. Burada Türkiye bu konuda bir karar vermiş çünkü 60’tan beri yaşayan Türkiye, Başbakanı idam edilen Türkiye, yüzde 8 binlik gecelik faizleri yaşayan Türkiye, Erbakan’ı Kaddafi’nin çadırında diye eleştirip yerin dibine batırmak isteyen bir tablo. Sadece terör silahlı değil, başka bir şey de yapıyor. Yalan ve iftira üzerinden de. Bambaşka bir istikrarsızlık, esas itibariyle emperyalist aklını işlevselleştirmeye çalışıyor. 17-25 Aralık bu milletin istediği gibi değil de, FETÖ’nün ve Amerika’nın istediği gibi bitseydi ne olurdu? Tarih nasıl değişirdi? Yıllarca bir başbakanın ismini ağzına getiremedi bu millet ya. Bizim karşı karşıya kaldıklarımız hiçbir şey. Akşener’in dediği yakışır mı ya? Çocukları katleden, öldüren, savunmasız, masum insanları ortadan kaldıran. Ne yapmış o insanlar? Sayın Cumhurbaşkanımız ne yapmış? Ben geçen hafta İdlib’deydim. Bir gitsin İdlib’e. Tabi yürek ister. Çadırdan altık, beş yıldızlı briket evlere getirdik. 50 yıl sonra, 100 yıl sonra o memleketin evlatları diyecekler ki bizi öldürüyorlardı, Türkler bize sahip çıktı, biz Müslümanız ve komşuyuz. Kimseye bakmadık, herkese el uzattık. Kürt, Türk, Arap hiç bakmadık. Ne yaptın bu ülkeye de, siz Tayyip Erdoğan’ı Netanyahu’yla aynı kareye koyuyorsunuz. Gündem değiştirmek için mi, elinize verilen sipariş mi?”

“CHP’NİN OYU YÜZDE 21”

CHP’nin oyu yüzde 20,5’la 21. Bir yıldır bu bantta oyları. Asimetrik hamleleri biz yaptık. Ne yaptığımızı biliyoruz. Türkiye’yi parlamenter siyaset üzerinden istikrarsızlaştırmaya… Eski dünya alışkanlıklarıyla Türkiye’ye elbise giydirebileceklerini düşünüyorlar. Şehit ailelerimiz ne olacak, bu mücadeleyi veren evlatlarımız ne olacak? Bizden giden biri var, bir siyaset partinin başında, başbakanlık da yaptı bu ülkede. O çok isterdi, ‘aslında biz HDP’yle beraber olmalıyız’; bütün işi o. Mesele sadece iki bakanlık değil, hangi bakanlıklar olduğu belli. 6-7 aydan beri konuşuluyor. Biri başkan yardımcılığı direkt Kandil, öteki de Kültür ve Turizm Bakanlığı. Yok derlerse can yakarım. Bunu direkt Kandil söylüyor.

“TÜRKİYE TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUŞTURUCU MÜCADELESİNİ YAPTIM”

“Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucuyla ilgili mücadelesini yaptım. Ve rakamlarıyla beraber ifade edelim. Bu uyuşturucuyla ilgili mücadelesinde Avrupa, Türkiye’yi her raporunda tebrik eder. Biz uyuşturucu için hem hedef ülkeyiz, hem transit ülkeyiz. Arkadaşlarım getirebilirlerse göstereceğim, biz eroin rotasından… Biz eroinin üç rotasından birinde olmamıza rağmen Avrupa’nın yüzde 60, bazen 65-75, eroinini biz yakalarız. Şimdi size rakamlar vereceğim. Aynısı, yani doğal uyuşturucudur bu, bir de kimyevi, sentetik uyuşturucular var, o da Batı’dan gelir. Biz onun da içerisindeyiz.

Türkiye’de 2002 yılında 6,5 ton esrar yakalanıyor idi. 2020 yılında tamamladığımızda 93,5 ton esrar yakaladık. Sadece öyle değil, Sayın Kılıçdaroğu bana ara sıra adam gönderir, el altından gazetecilere başka iş yaptırmaya çalışır, ne dediğimi anladı onlar. Keşke sorsaydı da doğrusunu anlatabilseydik, oltaya geldi. Kokain, 2002’de 8 kilo yakalanıyorda, bugün 1,8, 1,9, 2 ton. 8 kilo yakalanmış ya. Yine bonzaiden tutun da ekstaziye kadar, esrar yakalamalarında yüzde 1140 artış yakalamışız. Şu anda cezaevinde kaç kişi vardır uyuşturucudan? 93 bin kişi. Biz her hafta operasyon yapıyoruz. 400-500 kişi gözaltına alınıyor operasyonlarda. Dünya tarihinde uyuşturucuyla bir numaralı mücadele eden ülkesidir Türkiye. Türkiye’de rekorlar kırıldı bu dönem içerisinde. Toplam 1355 kilo bonzai, geçen günlerde 270 kilo jandarma yakaladı. Zombi gibi çocuklar böyle duruyordu, hadi görsün bir tanesi şimdi. Bununla ilgili mücadele eden çocuklarımızın hakkını kimseye yedirmeyiz. Daha dün denizaşırı operasyon yaptık, gidin alın dedik. Birlik operasyonu yaptık. 4 ton 182 kilo, onu da oradan aldık.”

BATAKLIK OPERASYONU’NDA PEKER’İ İŞARET ETTİ

“Cumhuriyet tarihinin ilk uyuşturucudan suç geliri operasyonunu yaptık. 2 milyarlık mal varlığı ve para, 17 şirkete kayyum. Bunu 10’la çarpın. Bataklık operasyonunda ne oldu? Kim vardı? İki baron yakaladık. Kemal Bey der ya, baronlar nerede. Bizi eleştirmediler mi, İçişleri Bakanı uyuşturucu satıcısının ayağını kırın der mi diye. Dünyanın en büyük baronlarından bir tanesi. Hollanda’nın imparatoru. (Sedat Peker ve Çetin Gönen fotoğrafını gösteriyor) Bataklık operasyonunun içerisinde FETÖ var ve ulaştık. Bataklık operasyonunun içerisinde biraz önce resmi çıkanlar da var. Şimdi diyor ki Kılıçdaroğlu, efendim Kolombiya’dan Türkiye’ye gelen diyor. Kim söylemiş, FETÖ firarisi Cevheri Güven. FETÖ firarisi Said Sefa. 16 Nisan 2020, Süleyman Soylu’nun derin devlete bağlı siyasetteki adamı olduğu, Mehmet Ağar’ın emniyet içinde bu yapılanmanın başında olduğu… Bunu burada söylüyorum, bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi. İşimi yapamadığımı düşündüğüm an, bir dakika koltukta kalan namussuzdur. Nedir Kolombiya işi. Geçen yıl bir kokain yakalanıyor. Yakalandığı tarih 10 Haziran, tweet atıyorlar, bu da Türkiye civarına gideceği iddia ediliyor. İftiracılar İzmir diyor ama bizim yaptığımız araştırma Ambarlı. Bu kokain olayı çıkar çıkmaz narkotik başkanı bana geliyor, hemen irtibat kurun dedim. Sen Said Sefa ve Cevheri Güven’in ağzıyla hareket edersen böyle düşersin. Mümkünse Kolombiya’ya gidin dedim, gidemediler.

Şu an FETÖ’nün kucağında olmaya çalışan bir adam için Arjantin’e adam gönderdik. Şimdi burada, gidemediler. 25 Haziran’da Kolombiya bizim narkotikle toplantı yaptık. Biz avcı gibi peşindeyiz. Bunlar bize herhangi bir yazılı belge vermediler ama bize söyledikleri şu, bu operasyonu gerçekleştiren Balkan grubu. Peki, Kılıçdaroğlu 2020 tarihinde Balkanlar’da kimin olduğuna bakarsa… Veya arkadaşlarını göndersin biz ona gösterelim. Diyor ki Panama. O da yeni çıktı, tweetle. Geleceği yer neresi, Mersin. Panama neyi söylemiyor, Panama’daki mal nereye gelecek biliyor musunuz? İlk geleceği yer İtalya. Konteynır inecek, ilk İtalya’da kalacak, 3 günden sonra gelecek. Sanki Türkiye bu işleri koordine ediyormuş gibi değerlendiriyor. 25 Şubat’ta 13 ton kokain yakalandı. Nerede yakalandı? Hamburg’da. 6 ton kokain yakalandı, nerede? Antwerp’de. Şöyle mi diyeceğiz, Şansöyle Merkel onun sahipleridir. Tam tersi. Tebrik ediyoruz dendi. FETÖ’cülerin kayığına binen bir ana muhalefet genel başkanı olur mu ya? Kimin etkisinde kaldı? Şu Özgür Özel’in bir şeyi var, klibi. Sistemi ifade etmeye çalışıyorum. Bu operasyonda HDP’den seçilen bir milletvekili de içerisinde. Burada şunu ifade etmek istiyorum, Türkiye uyuşturucuyla tarihinin en büyük mücadelesini ortaya koymaktadır. Bizim görevimiz dibine kadar gidip bu meselenin esas sahibini bulmak. Bulduğumuz zaman ilan ediyoruz, bulamadığımız zaman malı yakalamak. Bizim kadar dünyayla ortak çalışan bir ülke söz konusu değildir. Birçok ülkeyle birlikte çalıştık ve bize minnettarlar.

“CUMHURBAŞKANIMIZ BABA GİBİ DAVRANIYOR”

-Türkiye ne yapmış? Özellikle organize suç meselesinde. Devlet bununla mücadele etmedi mi, etti. FETÖ bu mücadeleyi kırmak için elinden gelen her şeyi ortaya koydu. Bunu hepimiz biliyoruz. 15 Temmuz oldu, Türkiye’de ne oldu? 15 Temmuz’dan sonra sayın Cumhurbaşkanımız İçişleri Bakanlığı görevine getirdi bizi. Ben ömrümde tek bir güvenlik makalesi okumamış bir adamım. Ama hükümetin bir politikası var, ben onu biliyorum.

Sayın cumhurbaşkanımız bize abi gibi, baba gibi davranıyor. Ben 5,5-6 yıldır kabinedeyim, bazı arkadaşlarım çok doğal olarak dillendiriyorlar. 2-3 sene önce onun değerlendirildiğini biliyorum. Türkiye’de tecrübeli, bilgili bir cumhurbaşkanımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız organize suç örgütlerine fırsat veremeyiz dedi. Bu olağanüstü halden istifade edip kanun hükmünde kararnameyle bunu çıkarıverdik. Bu bizi nereye götürdü? Türkiye’de, Ankara’da otopark mafyasının öldürdüğü insanların olduğunu biliyorsunuz değil mi? Kumrulardakiler söylesinler, arabalarını park edemiyorlardı. Yaklaşık şu an 348 operasyon gerçekleştirdik. 307 operasyon gerçekleştirdik, Ankara’da 30 çete çökerttik. Durmadan hareket ediyoruz, mücadele ediyoruz. Aynı zamanda yine bölgesel, 14 çete çökerttik. 13 bölge. Yetmedi, yine 15 Temmuz’dan bugüne kadar toplam 41 operasyonda 30 ulusal çete çökerttik. Şimdi, bütün bunlarda ne kadar insan? 2016’da 124 operasyonumuz, 2020’de 420 operasyon yapmışız. VE sadece geçen ıl 2 bin kişiyi tutuklamışız. Nefes aldırmıyoruz organize suç örgütlerine. Nefes alırlarsa, şunu söyleyeyim, Türk töresinin lafıdır, bize gök girer, kızıl çıkar. Bir tehlikeyle daha karşı karşıya kaldık. Bir kişi çıkacak diyecek ki, toplam 4 tane soru önergesi verilmiş bana organize suç örgütleriyle ilgili. Şimdi, bir tehlikeyle daha karşı karşıyayız. Türkiye’yi aynı zamanda uluslararası ve bölgesel bir mafya organizasyonu haline getirmeye çalışıyorlar.

“SAVCI BENİ ÇAĞIRACAK DEĞİL Mİ?”

“Ben dava dilekçelerimde de ifade ettim, bir takım muamma işler var. Bunların hepsi, savcı beni çağıracak değil mi? Biz namusumuzu bu işle kazanmadık. İftiraların, yalanların ve bu konuda bir takım operasyonların karşısında kalabilirsiniz. Allah yakışan iftiradan korusun. Şimdi diyorlar ki şöyle oldu, böyle oldu. Ben söyledim, tekrar söylüyorum, hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi örgütlenmelerdir. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Silmek, süpürmek ve bir daha bu ülkeye bunları musallat etmemek bizim namusumuzdur. Bu operasyonu yapan benim ya. Duran bir operasyonu harekete geçiren benim. Bursa’daki operasyonun bizatihi yöneticisi benim. Orada Köfteci Yusuf’a çökmeye çalışıyorlar. Bana milletvekillerimizle geliyorlar, ben de operasyonu başlatıyorum. 2-3 ay teknik dinlemeye alınıyor, sonra operasyona dönüyor, her şey var, videolar tehditler. İzmir’de de var, İstanbul’da da var. İstanbul’u da aylar sonra operasyona döndüren benim. Başlangıcının bildirilmemesi de hatadır. Babamızın oğlu olsa, kim olursa olsun, bu ülkede mafya tipi örgütlenme yapıları üzerinden yapılanlara hayat hakkı tanımayız. Buralarda nasıl riskler alındığını, hangi adımlar atıldığını devletimizin kayıtları en güzel şekilde tutacaktır. Ben her şeyi takiple yükümlüyüm. Manav meyvesi mi takip edersin, kasap eti mi takip edersin, herkesi takiple yükümlüdür.

PEKER’E KORUMA İDDİALARINI REDDETTİ FAKAT…

Soylu, Peker’e koruma verildiği iddialarına yönelik “Benden 1,5 yıl önce koruma verilmiş, benim zamanımda da alındı. Devlet dönem dönem koruma verir, bugün Kobani davasındakilerde de koruma var. Yargılananlarda. Yani neden? Bir maraza çıkmasın, provokasyonla karşı karşıya kalınmasın diye. Gazeteci bir yazı yazar, tehdit edilir. Bu konudaki en büyük müşterilerimiz de gazetecilerle hakimlerdir. Devlet o gün bir karar vermiş, verdiği kararda da onun da bir nedeni vardı. Bunun üzerinden Süleyman Soylu şöyle yaptı, böyle yaptı. Sokakta gezeceksiniz, hepiniz, benim böyle bir özgürlüğüm olmayacak. Bundan şikayetçi miyim, hayır. Karayılan, 3 ay önce, gelince göstereyim, biz devlet adamlarının çocuklarına ve ailelerine saldırmayız diyor. Ama kararımızı değiştirdik bir şey kişi hariç, Süleyman Soylu. Çocuğumuz, ailemiz, her şeyimiz devletimize kurban, biz her sabah vedalaşarak çıkıyoruz. Bunları gözeterek yapıyoruz. Nasıl bir polis, güvenlik görevlisi aynı anlayışla çıkıyorsa, onun bakanı aynı anlayışla çıkmazsa orada bu milletin başına gelecek belalarda birliktelik, yaşanmaz.” ifadelerini kullandı.

Fakat…

Odatv’nin yayımladığı haberde, 2019 yılında da Peker’e koruma kararı verildiğini ortaya çıkarmıştı. Haberde, “Sedat Peker’e verilen koruma kararı 2019’da da devam ediyor. 30 Nisan 2019 tarihinde verilen karar da 2018’deki ile aynı. Sedat Peker, 2019 Aralık ayında yurtdışına çıktığını açıklamıştı. Yani bu koruma kararı Sedat Peker’e Karadağ’a gitmeden 8 ay önce veriliyor” ifadeleri kullanılmıştı.

İŞTE BELGESİ:

Aynı zamanda Sedat Peker’in paylaştığı fotoğrafta da 07.10.2019 tarihinde Peker’in yanında koruma polisi olduğu görülüyor.

“ORGANİZE SUÇ ŞEBEKESİ LİDERİNİN HEDEFİNDEYİM”

“Anlıyorum ki ben uzun süredir organize suç şebekesi liderinin hedefindeyim. Peki benimle temas edebilmiş mi kimse? Biz herkesin hedefindeyiz. Ulaşayım, bana normal bir vatandaş ulaşır sokakta. Bizim temsil ettiğimiz devlet, millet, emaneti veren cumhurbaşkanı. Yıllardan beri tanıdığım insanlar. Biz çok böyle, şöyle bir geçmişim var benim. DYP İstanbul İl Başkanlığı yaptım, bakmayın bir medyayla çok şey değilim, ancak bir muhataplık olursa karşı karşıya geliyoruz. Sayın Çiller zamanında İstanbul medyasında da önemli bir etkinliğim söz konusuydu. İkili ilişkilerimi geliştirmiştim. Yorucu bir iş o. Netice itibariyle birçok ahbabım, arkadaşım oldu. Bu iki arkadaş, Hadi Bey’i, Günaydın gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım. Babamın adını ağzına kimse alamaz, çok net söylüyorum. Adalet Partisi kadrosunun içindeki namuslu adamların başındadır. Nasıl bir adam olduğunu, yumruğunun ne kadar kuvvetli olduğunu, kimleri tokatladığını herkes iyi bilir. Cesaretimiz ondandır, yediğimiz yemeğin, helal lokmanın, şuradan geçenin helalliğindendir. Biz 1980 öncesi evin bodrumunda bomba var mı yok mu diye bakmadan eve çıkmazdık. Demokrasi hikayesi anlatanlara söylüyorum.”

THODEX SORUŞTURMASI

(Faruk Fatih Özer) “Bizim düşüncemiz Arnavutluk’tadır. Bütün temaslarımız sürüyor. Yan ülkelerde arkadaşlarımız var, herhangi bir ülkeye geçtiği bilgisi yok nerede olduğunu biliyoruz, alacağız.”