Disipline sevk edilen Tanju Özcan’dan ilk açıklama: İhraç edilseydim…

7 Eylül 2021 Salı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “İhraç edilseydim başka partiye geçmezdim bağımsız olarak kalırdım” dedi.

Kendisinden yardım isteyen bir başörtülü kadına yönelik ifadeleri nedeniyle eleştirilerin hedefi olan ve MYK tarafından uyarı cezası istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edilen CHP’li Bolu belediye bakanı Tanju Özcan “İhraç edilseydim başka partiye geçmezdim bağımsız olarak kalırdım” dedi. Mütedeyyin kesimle herhangi bir sorunu da olmadığını belirten Özcan, “Annem tesettürlü, annem babam hacı benim. Türkiye’de cami yapan tek belediye başkanı benim” dedi.

CHP’de Tanju Özcan Disiplin Kurulu’na sevk edildi

Habertürk’e konuşan Özcan’ın açıklamaları şöyle:

“KARAR SÜRPRİZ OLDU”

İddia makamı MYK, MYK’nın önerisi uyarı cezası. Ben bu kararı beklemiyordum. Sürpriz oldu benim için. Yargı bağımsızlığını savunan bir partiyiz. YDK hiçbir etki altında kalmadan savunmamı dinleyecek ve MYK’nın iddialarını dikkate alıp nihai kararı verecek. YDK’nın vereceği karar bağlayıcı olur. Verilecek karara saygı duyarım.

“İHRAÇ EDİLSEYDİM BAĞIMSIZ KALIRDIM”

Bugün partiden ihraç edilmem yönünde beklentisi olanlar vardı. İhraç edilseydim herhangi bir partiye gitmem gibi bir düşüncem yoktu bağımsız olarak kalırdım. İhraç edilseydim sadece CHP ile resmi bağım kopardı, Atatürkçü Türk milliyetçisi çizgimden asla taviz vermezdim.

Tanju Özcan’dan Afgan mülteciye sert yanıt: Gazeteci maskesi takmış, basit bir ABD ajanı

“SUNİ GÜNDEM YARATILDI”

Burada da tecrübeli siyasetçin anlatması gereken bir anıyı paylaştığım için suni gündem yaratıldı. Bazen siyasi olarak çok konuşurken ağızınızdan çıkmaması gereken sözler çıkıyor ama maksat kötü değildi.

“ANNE-BABAM HACI”

Samimi olarak incinen tüm kadınlardan özür diledim dilerim. Benim mütedeyyin kesimle hiçbir sorunum olmadı. Annem tesettürlü, annem babam hacı benim. Türkiye’de cami yapan tek belediye başkanı benim. Mütedeyyin kesim sorunu varmış gibi algı yaraya çalışmak olmaz. Geçen hafta cami temeli atmış biriyim.

Tanju Özcan: Afganlar bizden 100 yıl geride

Benzer Haberler