Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

‘Trabzon -Yunan’ sözleriyle 30 saniyede suç rekoru kıran Tevfik Göksu’dan ‘söylemedim’ çarkı

30 saniyelik konuşmasında suç rekoru kıran Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AKP Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu, tepkilerin büyümesi üzerine çark etti. Sosyal medyadan bir video ile açıklama yapan Tevfik Göksu, yine “Ben söylemedim” diyerek yine yalan söyledi.

İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Tevfik Göksu daha sonra İmamoğlu’nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” dedi. 30 saniye süren konuşmasında, Irkçılık, bölücülük, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, iftira, yalan, bireyin şerefine saldırı, hedef gösterme gibi suçlar işleyen Tevfik Göksu, tepkiler büyüyünce, “Ben öyle bir şey demedim” açıklaması yaptı. İki videoyu birlikte izleyin, ‘Demiş mi, dememiş mi’ karar verin.

AKP’li Göksu Trabzon’a ‘Yunan’ dedi! Trabzonlular isyan etti: Sandıkta cevap verilecek

Karadenizli sanatçı Apolas Lermi AKP’li Göksu’ya Kadir Mısıroğlu’nu hatırlattı

MEHMET TEVFİK GÖKSU KİMDİR?

Mehmet Tevfik Göksu, 1966 Gölbaşı Adıyaman’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran Mehmet Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettiren Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu’nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir.2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi ve seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için partisi AKP’den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen Göksu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde tekrar başkan seçildi. İngilizce ve Arapça bilen Mehmet Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babası.

Trabzonlu meclis üyesinden Tevfik Göksu’ya tepki