“Taraflar sır gibi saklıyor” Erdoğan ile ilgili çarpıcı Gül iddiası

29 Mart 2022 Salı

“Taraflar sır gibi saklıyor” Erdoğan ile ilgili çarpıcı Gül iddiası

Barış Pehlivan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski milletvekilleri buluşmasının ardından, “şu sıralar sessiz kalan çok kritik bir isimle buluşmayı arzuladığını” yazdı.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski milletvekilleri buluşmasının ardından, “şu sıralar sessiz kalan çok kritik bir isimle buluşmayı arzuladığını” yazdı. Bu ismin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu söyleyen Pehlivan, Gül cephesinin ise bu buluşma talebini doğrulamadığını ifade etti.

Günün kulis haberi: Erdoğan aday olmayabilir

Bugünkü köşesinde, “Bir dönem üst düzey görev yapmış, iki tarafın da ortak tanıdığı eski bir bürokrat da Erdoğan’ın bu buluşma isteği için aracı olmaya soyunmuş” diye yazan Pehlivan şunları kaydetti:

“Taraflar sır gibi saklıyor, sadece bir avuç kişi biliyor. İki cepheden ‘olabilir’ diyen de ‘doğru değil’ diyen de var. Eğer gerçekleşirse Erdoğan birlikte verilen fotoğraf karesiyle iki partiye, yani DEVA’ya ve Gelecek’e kaçışın önünü tutmayı amaçlıyor.

Erdoğan çiftçilere yatmadan önce ne yediğini anlattı çığ gibi tepki yağdı

Kaynaklarım, Erdoğan’ın görüşmek istediği kişinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu iddia ediyor. Ancak Gül cephesi ‘Böyle bir durum yok’ yanıtını veriyor. Ramazan ayında sürpriz bir iftar buluşması görürseniz, bu satırları hatırlayın.”

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN!

Benzer Haberler