Soylu’nun canlı yayında bahsettiği gazeteci Ali Tarakçı: Tedirginim

27 Mayıs 2021 Perşembe

Soylu’nun canlı yayında bahsettiği gazeteci Ali Tarakçı: Tedirginim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun canlı yayında tepki gösterdiği gazeteci Ali Tarakçı, “İçişleri Bakanı canlı yayında sizi hedefe koyacak ve tedirgin olmayacaksınız. Böyle biri var mı Türkiye’de?” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk yayınında haberlerine tepki gösterdiği gazeteci Ali Tarakçı, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuştu.

Tarakçı, Atilla Güner’in “İsminizi ve haberlerinizi yayında görünce tedirgin oldunuz mu?” sorusuna, “Tedirgin olmaz mıyım? İçişleri Bakanı canlı yayında sizi hedefe koyacak ve tedirgin olmayacaksınız. Böyle birisi var mı Türkiye’de?” diye yanıt verdi.

“Türkiye’nin en kudretli adamı kim deseniz ikinci sırada Süleyman Soylu var” diyen Tarakçı, “Soylu, Emniyet İstihbaratı, Jandarma gibi bugünkü Türkiye’de en büyük bürokrasisine sahip. Benim iş yapmamı engellemez ama yutkunmanıza, daha da yutkunmanıza sebep oluyor ve dikkat etmeniz gerekiyor. Türkiye’de sokakta size yönelik olarak saldırı yapabilecek kaç insan vardır tahmin edebilir misiniz?” ifadelerini kullandı.

“3.5 YIL ÖNCE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADIM”

3.5 yıl önce silahlı saldırıya uğradığını hatırlatan Tarakçı, “Geçen günlerde Barış Terkoğlu, Halk TV’de bana yönelik gerçekleşen silahlı saldırı benim Süleyman Soylu olayını gündeme getirmemden sonra olduğunu iddia etti. Hrant Dink suikastinden sonra ilk defa saldırıya uğramış bir gazeteciyim. Dava 6 ayda bitti ve 6 ay sonra beni silahla vuran kişiler 36 yıl ceza aldılar” dedi.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Habertürk yayınında gazeteci Ali Tarakçı’nın haberlerine tepki göstermişti. Öte yandan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş da katıldığı bir televizyon programında geçen yıl TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’a yapılan saldırıya ilişkin, “Soylu talimatı verdi, Peker’in Kadıköy’deki elemanları Barış Atay’a saldırdı. Biz bunu iddia ettik savcılık bunu soruşturuyor.” demişti.

TIKLAYIN – Sedat Peker dizisinin 7’nci videosunda mekan değişti… İşte Sedat Peker’in son videosundaki iddialar

TIKLAYIN – Soylu’ya tepki yağdı! Gazeteciler sordu Soylu yanıtlamadı

TIKLAYIN – Soylu’dan aynı soruya 5 gün arayla iki farklı yanıt

TIKLAYIN – Süleyman Soylu: İstifa etmeyi hiç düşünmedim

TIKLAYIN – Sedat Peker, Soylu’ya Twitter’dan yanıt verdi

TIKLAYIN – Merdan Yanardağ’dan program sonrası açıklama

Benzer Haberler