Soylu, özür diledi: Cumhurbaşkanımız gönüllerini al talimatı verdi

11 Ekim 2020 Pazar

Soylu, özür diledi: Cumhurbaşkanımız gönüllerini al talimatı verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya’da ırkçı saldırıya uğrayan fındık işçilerini köylerinde ziyaret etti. Bakan Soylu, “Yaşanan olaydan dolayı çok üzgünüm. Onlar adına sizden özür diliyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın selamını getirdim. Bana, gönülleri kırılmışsa gönüllerini al talimatı verdi” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde Sakarya’nın Kocaali ilçesinde hasadını yaptıkları fındık bahçesi sahibinin ırkçı saldırısına maruz kalan Demir ailesini Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ köyünde ziyaret etti. Bakan Soylu’ya Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, AKP Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, İl Jandarma Komutanı Halil Şen eşlik etti.

“YAŞANAN OLAYDAN DOLAYI ÇOK ÜZGÜNÜM”

Sakarya’da yaşanan olaya değinen ve geçmiş olsun dileklerini ifade eden Bakan Soylu, “Yaşanan olaydan dolayı çok üzgünüm. Onlar adına sizden özür diliyorum. Ayrıca size Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın selamını getirdim. Bana, gönülleri kırılmışsa gönüllerini al talimatı verdi” diye konuştu.

“YANLIŞ DAVRANIŞIN İKİ KARŞILIĞI VAR”

“Eksik olur mu olur, Aksak olur mu olur, Yanlış davranış olur mu olur, Yanlış davranışın iki tane karşılığı var” diyen Soylu, “Bir tanesi toplum ve millet der ki; ‘Ayıp etmişsin.’ İkincisi de; hukuk var. Üçüncüsü de var, o da; Hepimiz Allah’ın birbirimize emanetiyiz. Diyor ki ‘siz kardeş olun.’ Bize emir buyuruyor. Hepimiz birbirimize yanlış davranırsak, bir de öteki dünya var. Hukuk herkes için var. Hiç kimse memleketinden dolayı, cinsiyetinden dolayı, erkek midir kadın mıdır? Ondan dolayı, ayrı bir davranış yok. Eğer insanlara haşin davranırsan. Ayıp edersen öbür dünyada hesabını verirsin. Onun için ben o söylenen sözlerden dolayı hem üzüntümü ifade ediyorum hem de onlar adına özür diliyorum. Bunlar doğru davranışlar değil. Kabul etmeyiz. Bunun için hep beraberiz. Başkalarına fırsat vermeden inşallah çoluk çocuğumuzu hayırla yetiştiririz. Memlekette onların çok güzel yaşamalarını temin ederiz” ifadelerini kullandı.

Sakarya’da saldırıya uğrayan işçiler: Gazetecilerden başka kimse aramadı, hesabının sorulmasını istiyoruz

Benzer Haberler