Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Çete lideri provokasyona devam etti: Kudurun ulan… AKP’li belediye yöneticisinden ‘Sedat Peker’li tehdit

AKP ve MHP’ye verdiği destekle bilinen ve “organize suç örgütü lideri” sıfatıyla daha önce ceza alan Sedat Peker, İstanbul Ataşehir’de katıldığı bir açılışa gelen taraftarlarına Cumhur İttifakı’na destek ve silahlanma çağrısı yaptı. Daha sonra açıklama yapan Peker “Suç olan hiçbir şeyi söylemem. Kudurun ulan kudurun.” dedi.

AKP’li Belediye Başkan yardımcısından çete lideri Sedat Peker’li tehdit

‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisine imza atan akademisyenleri “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızda duş alacağız” diyen Sedat Peker, bu seçimde ölümüne Cumhur İttifakı’nın destekleneceğini söyledi. “Biz bu vatanın delileriyiz, fedaileriyiz” diyen Peker, “Şimdiden seçimlerde YSK’yi tanımadıklarını söylüyorlar, seçim sonucuna göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bunun amacı terör örgütleri mensuplarının da o partililerin arasına katılıp ülkeyi yakmaları ve yıkmalarıdır. Polisimiz, askerimiz güçlüdür ancak bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını koruyacaklar” ifadelerini kullandı. Silahın iyi insanların elinde bir güvence olduğunu söyleyen Peker, “Bu sebeple imkânı olanlar ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den silahlanın çağrısı: İmkanı olan ruhsatlı silah alsın!

‘KUDURUN ULAN KUDURUN’

Peker daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Konuşmam ile ilgili sayın savcılık makamına suç duyurusunda bulunanlar… Boşuna sevinmeyin! Ergenekon sürecinde haksız yere 10 yıl cezaevinde kaldığım için bir avukat kadar bilgiliyim… Suç olan hiçbir şeyi söylemem. Kudurun ulan kudurun..” ifadelerinde bulundu.

 

 

Tele1 TV