Selvi de kendini tutamayıp son cümlesinde sertleşti: Yaranamazsınız!

1 Eylül 2020 Salı

Selvi de kendini tutamayıp son cümlesinde sertleşti: Yaranamazsınız!

Hürriyet’in yandaş yazarı Abdülkadir Selvi bugün yayımlanan yazısında AKP’den ayrılan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu için “davalarına ihanet edip birilerine yaranmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşaknı Erdoğan’ın oylarının düşmeye devam ederken partiden ayrılarak muhalifleşen Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Abdülkadir Selvi’nin hedefinde. Selvi, Babacan ve Davutoğlu için, ” Davalarına ihanet edip birilerine yaranmaya çalışıyorlar. Ama düştükleri durum ortada. Ne yaparsanız yapın yaranamazsınız” ifadelerini kullandı.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

 

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 30 Ağustos mesajındaki Atatürk vurgusu farklı değerlendirmelere yol açtı. Ahmet Hakan, “Millet ittifakının Cumhurbaşkanlığı aday adaylığı için başvuru dilekçesi” dedi. CHP’den, Cumhurbaşkanlığı sırasında 30 Ağustos ve 29 Ekim’de rahatsızlandığı bahanesiyle törenlere katılmadığını hatırlatanlar çıktı.

Erdoğan’ın düşüşü sürüyor! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş farkı açıyor! İşte son anketin sonuçları

Abdullah Gül, 2012 tarihinde Hacettepe Hastanesi’nde tedavi gördüğü için 30 Ağustos törenlerine katılamamıştı. Bir-iki kez de 23 Nisan törenlerine katılamamıştı. Ama Cumhurbaşkanlığı sırasında 10 Kasım’da, 29 Ekim’de Anıtkabir’deki birçok törene katıldı.

Abdullah Gül’ü eleştirirken haksızlık etmemek lazım. Benim asıl üzüldüğüm nokta Abdullah Gül’ün kendisini Cumhurbaşkanı yapan Erdoğan’ın tasfiye projesinde yer alması. Bırakın yer almasını, o projenin mimarlarından biri. Aynen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi… Bunun için davalarına ihanet edip birilerine yaranmaya çalışıyorlar. Ama düştükleri durum ortada. Ne yaparsanız yapın yaranamazsınız.

Türkiye yüzde 9,9 küçülürken Abdülkadir Selvi ekonomiyi öve öve bitiremedi!

Benzer Haberler