Naldöken Köprüsü’ne pankart: 10 bin doları hangi siyasetçi aldı?

4 Haziran 2021 Cuma

Naldöken Köprüsü’ne pankart: 10 bin doları hangi siyasetçi aldı?

CHP’li Ali Mahir Başarır, İzmir Karşıyaka’da bulunan Naldöken Köprüsü’ne “Fakirler kurdu, zenginler çaldı. 10 bin dolar aylığı mafyadan hangi siyasetçi aldı?” yazılı pankart astı.

İzmir’de Karşıyaka Belediyesi’nin düzenlediği bir etkinliğe katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sonrasında CHP Karşıyaka İlçe Başkanı, gençlik kolları başkanı ve üyeleri, CHP Mezitli İlçe Başkanı ve partililerle birlikte Naldöken Köprüsü’nde “Fakirler Kurdu, Mafyalar Çaldı. Her ay 10 bin doları hangi siyasetçi aldı?” yazılı pankartı açtılar.

Pankartın asılmasından sonra açıklama yapan Başarır,  “Fakirler kurdu, zenginler çaldı. 10 bin dolar aylığı mafyadan hangi siyasetçi aldı? Açıklamadıkları sürece Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu suça ortaktır. Şimdi, güzel İzmir’den soruyoruz 10 bin dolar aylığı hangi siyasetçi aldı?” diye sordu.

Daha önce de Boğaziçi köprüsünden, CHP İstanbul milletvekilleri Mahmut Tanal ve Sera Kadıgil Sütlü ile “128 Milyar Dolar Nerede?” sorulu pankartı açan CHP’li Başarır, “Herkes soruyor; il, ilçe başkanlarımız soruyor, bizler halkımız adına soruyoruz, 10 bin dolar aylık alan siyasetçi kim?” dedi.

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç ise “128 milyar doları sorduk, cevap vermediler en azından 10 bin doların cevabını versinler” diye konuştu.

TIKLAYIN – Şentop: Ben de ’10 bin dolar alan siyasetçi açıklansın’ diyorum

TIKLAYIN – CHP’den Şentop’a yanıt: Pakistan Meclis Başkanı’na sor…

TIKLAYIN – “10 bin dolar alan siyasetçiye” ilişkin TBMM Başkanı Şentop’tan flaş açıklama

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan Şentop’a tepki: 10 bin dolar benzeri bir olay her ay ona da mı veriliyor?

Benzer Haberler