Metroya binen Ankaralılara sürpriz

20 Ocak 2022 Perşembe

Daha önce amatör müzisyenlere Metro ve ANKARAY istasyonlarının kapılarını açan EGO Genel Müdürlüğü, şimdi de Ankara Metrosu’nda klasik müzik yayını başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin seyahatleri sırasında müzik dinlemelerini sağlamak amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) ile iş birliği yapan EGO Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Ankara Metrosu’nda klasik müzik yayınına başladı.

Mansur Yavaş ile trafikte karşılaşan Ankaralı’nın anlattıkları gündem oldu

İLK MÜZİK YAYINI KIZILAY-KORU HATTINDA BAŞLADI

İlk etapta pilot uygulama olarak Kızılay-Koru hattında hayata geçirilen klasik müzik yayınını aşama aşama tüm metro istasyonlarında uygulamayı düşündüklerini belirten EGO Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yurtalp Erdoğdu, şu bilgileri verdi:

“Bizim öncelikli amacımız, vatandaşlarımızın güvenli, hızlı ve konforlu şekilde ulaşımlarını sağlamak. Tüm çalışmalarımızı bu bilinçle gece gündüz sürdürüyoruz. Bunun dışında, yolcularımızın istasyonlarda transferi sırasında günün yorgunluğuna ve stresine iyi gelebilecek birtakım çalışmalar yapmak istedik. Bunun için iyileştirici özelliği bilimsel olarak da kanıtlanmış olan müziği düşündük. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ile ortak bir çalışma sonucunda istasyonlarımızda müzik yayını uygulaması başlattık. Uygulamayı ilk etapta Kızılay-Koru hattımızda başlattık. Giderek de bu yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın sosyal medya kanalları ve Başkent 153 üzerinden ileteceği görüşleri de bizim için çok değerli.”

Hükümet projeleri onaylamadı! İmamoğlu engelleri afişlerle anlatacak

Benzer Haberler