Manken Dilara Kurşun’a cinsel saldırı davasında gelişme

19 Ocak 2022 Çarşamba

Manken Dilara Kurşun’a cinsel saldırı davasında gelişme

Miss Turkey yarışmasına katılan model Dilara Kurşun, eski sevgilisi Tufan Kılıç isimli erkeğin kendisini ormanlık alana götürerek cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürdü.

Dilara Kurşun, yıl dönümleri olduğunu ve buluşmak istediğini söyleyen Tufan Kılıç isimli erkeğin teklifini reddetti. Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre Kılıç, bunun üzerine Kurşun’u tehdit etmeye başladı. Kılıç’ın “Eğer gelmezsen sitede olay çıkartırım, annen dahil herkesi birbirine katarım, gel kimse duymasın” gibi tehdit içeren ifadelerinin ardından Kurşun, Kılıç’ın aracına bindi. Araçta ikili yeniden tartışmaya başladı.

ORMANA GÖTÜRÜP DARP ETTİ!

Tartışma devam ederken, aracı Kumköy tarafındaki ormanlık araziye süren Kılıç, saçlarından tuttuğu Dilara Kurşun’u darp etti. Kurşun yaşadıkları nedeniyle Sarıyer’deki bir karakola giderek şikayetçi oldu. Olayla ilgili hastaneye götürülerek tedavi altına alınan Kurşun’a darp raporu verildi.

DURUŞMAYA KATILMADI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Kılıç, suçlamaları reddetti. Savcılık soruşturma sonunda Kılıç hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’,  ‘hakaret’ ,  ve ‘tehdit’ suçlarından dava açtı.

Dava, bugün İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Dilara Kurşun’un eski erkek arkadaşı Tufan Kılıç, hakim karşısına çıktı. Kurşun, rahatsızlığı nedeniyle duruşmaya katılmadı.

“İDDİALARI İLK KEZ ORADA DUYDUM”

İfadesine başvurulan Kılıç, şunları söyledi:

“15 Haziran 2020 tarihinden 15 Haziran 2021 tarihine kadar sevgiliydik. Maslak’ta bulunan bana ait evde birlikte yaşamaya başladık. Hiç ayrılmadan ilişki yaşadık. Sürpriz hazırlamak için Dilara’yı ailesinin evine bıraktım. Kilyos sahilde hazırladığım sürprizi almak için Dilara’yı geri aldım. Bizim birlikteliğimiz boyunca kavgalarımız oldu ancak birlikteliğimiz devam etti. Biz kavga etmeye başladık. Benim aracımı alıp gitti. Yağmur yağıyordu. Beni gel al diye mesaj attım.

Sokağa çıkma yasağı olduğu için kimse yoktu. Kilyos’tan Maslak’a kadar arabanın arka koltuğunda cenin pozisyonunda yattım. Eve geldiğimde aracı park edip, taksi çağırıp gitmek istedi. Problemlerimizi çözmek için göndermek istemedim. Kavga büyüyünce polisi aradık. Olay yerine polis geldi.

Bizi karakola götürdüler. Ben ne olduğunu anlamadım. Polisler bana ‘İddialar çok büyük, avukatını çağır’ dediler. Bu iddiaları ilk kez orada duydum. Dilara Kurşun’un iddiaları yalandır. Saçının teline bile dokunmadım. Tecavüz etmeye çalışmadım. Aramızda cinsellik yaşanıyordu, isteği haricinde olay günü hiç bir şekilde hakaret etmedim. Tehdit etmedim. Kıyafetlerini zorla çıkarmadım. Adli tıp raporundaki yaralanmaları iste kendi kendine yapmıştır”

DİLARA KURŞUN’UN TALEPLERİ REDDEDİLDİ!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Tufan Kılıç’ın olay gecesi müşteki Dilara Kurşun’u ormana götürerek cinsel saldırıda bulunduğu, müşteki gelmeyi reddettiği için hakaret ve tehdit ile zorla götürdüğü anlatıldı. Hazırlanan iddianamede şüpheli için ‘nitelikli cinsel saldırı’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Dilara Kurşun’un zorla getirilmesine karar verildi. Dilara Kurşun vekilinin talepleri reddedildi.

 

 

Benzer Haberler