Kırmızı bültenle aranan IŞİD’li devlet hastanesinde tedavi gördü

13 Mayıs 2022 Cuma

Kırmızı bültenle aranan IŞİD’li devlet hastanesinde tedavi gördü

Interpol’un kırmızı bülten ile aradığı ve Türkiye’deki canlı bomba saldırılarını organize ettiği iddia edilen IŞİD’in sınır emiri İlhami Balı’nın Konya Cihanbeyli Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü ortaya çıktı.

HDP’nin 5 Haziran Diyarbakır mitingi, 20 Temmuz Suruç, 10 Ekim Ankara Gar bombalı saldırılarının kritik ismi olan IŞİD’in sınırı emiri İlhami Balı’nın Kırmızı Bülten ile arandığı dönemde 2016 yılında Konya Cihanbeyli Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü ortaya çıktı.

IŞİD’in Suruç katliamına ilişkin Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren dava dosyasına Balı’nın tedavi gördüğüne ilişkin Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği resmi yazı girdi.

Anka’nın haberine göre; yazıda Balı’nın Adana Sarıçam’da 31 Nolu Aile Hekimliği’ne kayıtlı olduğu ve muayene kaydı bulunduğu belirtildi. Ulusal Sağlık Sistemi’nde (USS) inceleme yapıldı. Yazının ekinde sunulan muayene kaydında ise Balı’nın 25 Temmuz 2016 tarihinde Konya Cihanbeyli Devlet Hastanesi’nde “acil dahiliye yoğun bakım” branşında tedavisi için üç işlem yapıldığı bildirildi.

HALA YAKALANAMADI

Halen yakalanamayan Balı hakkındaki Kırmızı Bülten ile arama kaydı da kaldırılmadı.

 

10 Ekim Katliamı davası’nda IŞİD’in Türkiye Emiri tanık olarak dinlenecek

Benzer Haberler