Kılıçdaroğlu’na miting çağrısı: İl başkanlarından talep var

11 Aralık 2021 Cumartesi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin’de gerçekleştirdiği miting sonrası, CHP’nin birçok il başkanından mitingler yapılması için Kılıçdaroğlu’na talepte bulunulduğu bildirildi.

CHP, Mersin mitinginde yurttaşla birlikte tekrarladığı “hemen seçim” çağrısının ardından saha çalışmalarını hızlandırdı. Yurttaşların sorunlarına dikkat çekmek için hazırlanan ı “Mutfakta Yangın Var” adlı broşürde de yeniliklere gidildi. Broşürün kapağında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafıyla boş bir tencereye yer verilerek ekonomik sıkıntılara dikkat çekildi.

Parti örgütü, bu broşürle “temel gıda ürünlerine art arda gelen zamları” ve ”gıda krizine ilişkin CHP’nin çözüm önerilerini” yurttaşa anlatacak. Çok sayıda il başkanı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “kendi illerinde de miting yapmasını” istedi.

BROŞÜRDE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ DE VAR

Broşürde patates, ayçiçeği yağı, makarna, mercimek gibi temel gıdalara son bir yılda gelen zamlar anlatıldı. Buna göre, son bir yılda bir kilo patatese yüzde 70, bir kilo domatese yüzde 62, bir paket makarnaya yüzde 40 ve bir kilo karnabahara yüzde 124 zam geldi. Menemenin bir yılda yüzde 48 zamlandığına dikkat çekildi. Broşürde Kılıçdaroğlu’nun karakışta yaşanacak sorunlara ilişkin açıkladığı 10 maddelik çözüm önerileri de sıralandı.

CHP bu broşürle sahaya inecek ve zamların gerekçelerini, kış aylarında yaşanması beklenen “gıda krizine” ilişkin çözüm önerilerini yurttaşa anlatacak. Ziyaretlerde CHP’nin aile destekleri sigortası projesi, devlet yardımlarının “bir lütuf değil, hak olduğu” ve partinin “yoksullukla mücadele, yaşlı, engelli, çocuk ve genç bireylerin desteklenmesine ilişkin projeleri” de anlatılacak.

İLLERDEN MİTİNG TALEBİ

Parti kaynaklarından aktarılan bilgiye göre ise hafta başında yapılan İl Başkanları Toplantı’sında, Kılıçdaroğlu’nun illerde miting yapması yönünde çok sayıda talep geldiğini bildirdi.

 

YÖK, Sayıştay ile çakıştı: RTE Üniversitesi için 500 milyon TL’lik fark

Benzer Haberler