Oğuzhan Asiltürk’ün Saadet Partisi’ndeki isyanının altından ihale çıktı!

17 Haziran 2021 Perşembe

Oğuzhan Asiltürk’ün Saadet Partisi’ndeki isyanının altından ihale çıktı!

Jandarma İstihbarat’ın bir ihalesini 10 yıldır kazanan MRD Bilişim, bu yıl da ihaleyi 3.8 milyon dolara aldı ancak İçişleri Bakanlığı tarafından diskalifiye edildi. İhale Oğuzhan Asiltürk’ün yeğenine verildi.

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı’nın yaptığı bir ihaleye dikkati çekerek, söz konusu ihaleyi yaklaşık 10 yıldır MRD Bilişim Şirketi’nin kazandığını, son ihaleyi de 3.8 milyon dolar vererek kazandığını ancak İçişleri Bakanlığı’nım aniden MRD Bilişim Şirketini diskalifiye ettiğini yazdı.

Saadet Partisi’nin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve yönetimine karşı ‘büyük kongrenin toplanmasını’ da içeren 53 maddelik açıklamasına da değinen “Saadet Partisi’nde neden muhalefete başladı? Bürokraside yaptığım araştırmada gerçeği ortaya çıkardım” ifadesini kullandı ve şunları kaydetti:

“Peki, ihale yenilenmeden hangi şirkete verildi? – Forte Bilişim Şirketi İhalede ikinci olan bu şirketin sahibi kim? – Cemal Asiltürk. Asiltürk soyadı dikkatinizi çekti değil mi? Peki, kim bu Cemal Asiltürk. Bingo… Evet, Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın dönemde görüştüğü Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün yeğeni… Sonuç çok net: Ahlaki, manevi, siyasi ve ticari.”

“METE GÜNDOĞAN’I ADAY GÖSTERECEK”

Uğuroğlu yazısında ayrıca, Oğuzhan Asiltürk’ün Saadet Partisi Genel Başkanlığı’na göstereceği adaya da dikkati çekerek, “Aday kim? AKP döneminde TÜBİTAK, Başbakanlık Başmüşavirliği ve TBMM’de müşavirlik görevlerinde bulunan Yeni Şafak’ta yazıları da yayınlanan Erdoğan’a da çok yakın bir isim: Prof. Dr. Mete Gündoğan” dedi.

Asiltürk, daha önce Erdoğan’la görüşmüştü

YAZININ TAMAMI 

TIKLAYIN – Saadet Partisi karıştı: Oğuzhan Asiltürk’ten Temel Karamollaoğlu’na karşı hamle

TIKLAYIN – Karamollaoğlu: Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmıyorum

Benzer Haberler