Gazetecilerin işine son veren Sputnik’e CHP’den tepki: Radyoda taş üstünde taş…

22 Temmuz 2019 Pazartesi

Gazetecilerin işine son veren Sputnik’e CHP’den tepki: Radyoda taş üstünde taş…

Yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla yapılan programın ardından Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin işine son veren Sputnik ile ilgili CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz gün bir radyo programına çıktı; radyoda taş üstünde taş, gövde üstünde baş kalmadı” yorumunda bulundu.

Davutoğlu yayını sonrası işine son verilen Yavuz Oğhan’dan ilk açıklama

 

 

CHP MYK toplantısının ardından açıklamada bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündemi değerlendirdi.

Gazetecilerin işine son veren Sputnik’e göre; Davutoğlu ‘çöp’

Faik Öztrak’ın açıklamasından satır başları şöyle;

Düzce’de yaşanan sel felaketi sonrasında Genel Başkanımız hemen Vali’yi arayıp bilgi almıştır. Vekillerimiz bölgeye giderek halkın yanında yer almıştır. Milletvekilimiz Gülizar Biçer Karaca Düzce hakkında rapor hazırladı. Raporu yarın açıklayacağız.

Her iki köyde de gıda su gibi acil ihtiyaçları önemli bir bölümünün karşılanmasında İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediyelerimiz yardımcı oluyorlar. Doğa olaylarının sık yaşandığı riskli coğrafyalarda bu riski afete dönüştürmeyecek yatırım planlaması son derece önemli hususlar arasında.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaptığımız incelemeler sonucunda bu doğal afette de temel belirleyici unsuru bölge düzeyinde planlama eksikliği olduğunu gördük. İlçe ve köylerin acil talepleri var. Birincisi bölgenin afet bölgesi olarak ilan edilmesi gerekiyor. Yaşayan vatandaşlara psikolojik destek için acil tedbirler alınması gerekiyor. Evleri ve işleri zarar gören vatandaşların vergi kredi ve benzeri borçlarının ertelenmesi lazım. Hasar tespit çalışmaları hızla yapılmalı, oluşan çamur yığınlarının hızla temizlenmesi gerekiyor.

“UTANÇ BELEGESİDİR”

20 Temmuz 1974’te Kıbrıs Barış harekatının 45 yıl dönümünde barış ve özgürlük Bayramı kutlandı. Barış Harekatı Türkiye Cumhuriyeti’nin dış politikada milletimizin hakkını hukukunu korumak için attığı en önemli adamlar adımlardan biridir.

SETA’nın fişleme kağıdı bir utanç belgesidir.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz gün bir radyo programına çıktı. Gazeteciler işinden oldu. Radyoda taş üstünde taş, gövde üstünde baş kalmadı.

Benzer Haberler