TELE1 Ankara Temsilcisi, gazeteci İsmail Dükel gözaltına alındı

8 Haziran 2020 Pazartesi

TELE1 Ankara temsilcisi İsmail Dükel gözaltına alındı. Dükel’in evine sabah 7:30’da gelen polisler nedenini açıklamadıkları gözaltı kararının süresinin 4 gün olacağını bildirdi.

TELE1 Ankara temsilcisi ve Kulis programının sunucusu İsmail Dükel sabah 7:30’da Terörle Mücadele Ekipleri (TEM) tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan Dükel, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

DOSYAYA KISITLILIK KARARI GETİRİLDİ

Evi aranarak gözaltına alınan İsmail Dükel, gözaltına alındığını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurmak isterken telefonuna el konuldu.  İsmail Dükel’in avukatı Semih Ecer, bir “askeri casusluk” soruşturması olabileceği bilgisini verdi. Avukat Ecer, dosyada kısıtlılık kararı olduğunu bildirdi.

İsmail Dükel’in kolonya almasına bile müsaade edilmedi

AVUKATLARA BİLGİ VERİLMEDİ, SABAH GAZETESİ GÖZALTI SEBEBİNİ YAZDI

İsmail Dükel’in ardından Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız da gözaltına alınırken, İstanbul’da da bir askerin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınanlarla ilgili avukatlara bilgi verilmezken iktidarın borazanı Sabah gazetesinde olayla ilgili iddialar yer aldı. Müyesser Yıldız’ın kendi adına kayıtlı telefondan “askeri casusluk” suçu kapsamında askeri personel olan E.B. ile suç içerikli görüşmeler yaptığı iddia edildi. İsmail Dükel’in de bu amaçla Müyesser Yıldız ile telefon görüşmesi yaptığı öne sürüldü.

İsmail Dükel’in ardından Oda Tv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız da gözaltına alındı

MERDAN YANARDAĞ: BU DEMOKRASİLERDE OLMAZ, OLMAMALIDIR

Gözaltıyı TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, ‘Arkadaşımız, TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel bu sabah 07.30’da gözaltına alındı. Gözaltına alınma nedeni bilinmiyor. Savcılığın 4 gün gözaltı süresi vermiş. Savcılığa çağrılarak ifadesi alınabilecek bir gazetecinin böyle gözaltına alınması demokrasilerde olmaz, olmamalıdır’ sözleriyle duyurdu.

Kulis programının sunuculuğunu dayanışma ruhu gereği Mustafa Balbay üstlendi

İsmail Dükel, Kılıçdaroğlu ile yapılan toplantının detaylarını aktardı

İSMAİL DÜKEL KİMDİR?

İsmail Dükel, 1960 yılında Ankara‘da doğdu. Gazeteciliğe 1979 yılında Ankara‘da eski adı Ulus olan Barış Gazetesinde başladı.

Ankara’da çeşitli gazetelerde çalıştı. Kanal ve Kanal Türk‘de Ankara Haber Müdürlüğü yaptı. Kuruculuğunu yaptığı Kanal Biz‘de de Ankara Haber Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2012 yılının Ocak ayında çalışmaya başladığı Yurt Gazetesi‘nde “Meclis kulisi” adlı köşesinde yazılar yazdı. Yurt Gazetesi’nden ayrıldıktan sonra Halk Tv’de çalışmaya başladı. İsmail Dükel son olarak TELE1’in Ankara temsilcisi olarak görev yapıyor. Hafta içi her sabah Kulis programını sunuyor.

CHP’den İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız tepkisi: FETÖ taklitleri hala uygulanmaya devam ediyor

TEPKİ YAĞDI

TELE Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ve Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız bu sabah gözaltına alındı. İki ismin gözaltına alınması sosyal medyada geniş yer bulurken büyük tepki yağdı.

İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız’ın gözaltına alınmasına tepki yağıyor

Benzer Haberler