Fenerbahçe’den Galatasaray’a “serzeniş” açıklaması: Anlayışla karşıladığımızı…

Yayın tarihi: 21 Mayıs 2024 Salı 9:10 pm - Güncelleme: 21 Mayıs 2024 Salı 9:10 pm

Haber: HABER MERKEZİ

Fenerbahçe, 1-0 yendiği Galatasaray’ın maç sonrası yaptığı açıklamaları “serzeniş” olarak niteleyerek, “bu maçın, çok büyük beklentiler içindeki rakibimizi bu şekilde sarsmasını anlayışla karşıladığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklaması yaptı.

Trendyol Süper Lig’in 37’nci Haftası’nda şampiyonluk için kritik öneme sahip olan Fenerbahçe’nin 1-0 kazandığı derbinin yankıları sürüyor.

Derbi karşılaşma öncesi futbolcuların ısınma anlarından başlayan ve maçın hemen ardından Ali Koç ile Galatasaray Genel Sekreteri Eray Yazgan’a stadyumda söylediği sözlerin ardından başlayan tartışmalar hakkında Fenerbahçe’den açıklama geldi.

“MAÇ SONUCUNUN HAZMEDİLEMEMESİ KAYNAKLIDIR”

Sarı lacivertlilerden yapılan açıklamada, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Genel Sekreteri Eray Yazgan ve Galatasaray Başkan Adayı Süheyl Batum’un Ali Koç’a yönelik suç duyurularına işaret edilerek yapılan açıklamaların birbirleriyle çelişkili olduğu ve mağlubiyetin hazmedilememesi nedeniyle yapıldığı öne sürüldü.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“19 Mayıs Pazar günü oynanan, Takımımızın 1-0 galibiyeti ile sonuçlanan maçın ardından rakip takım bireyleri tarafından oluşturulan gündemi dikkatle takip ediyoruz.

Maçın bitişinin ardından rakibimizin serzenişlerinin artarak garipleştiği bu gündemden hareketle öncelikle şunu söylemek isteriz ki;

Derbi zaferimizin ardından gerek mevcut başkan ve muhtelif yöneticiler gerekse başkan adayı nezdinde yapılan sayısız çelişkili açıklamaların ana sebebi, maç sonucunun hazmedilememesi kaynaklıdır.

Her şeyin tam da istedikleri şekilde kendilerine sunulduğu, Takımımızın haksız şekilde henüz maçın başında 10 kişi bırakıldığı ve her şeye rağmen Fenerbahçemizin galibiyeti ile sonuçlanan bu maç, her bir dakikası ile “gerçek hak edeni” tüm Türkiye’ye göstermiştir.

Sezon başından beri haykırdığımız sistematik ve sistemsel sıkıntıların kısa ve net bir özeti niteliğindeki bu maçın, çok büyük beklentiler içindeki rakibimizi bu şekilde sarsmasını anlayışla karşıladığımızı;

İki gündür ortaya koydukları yanlış, yanıltıcı ve yalan beyanlar dahil olmak üzere kamuoyu nezdinde yapılan algı manipülasyonuna yönelik adımların takibini her mecrada sonuna kadar yapacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Derbi bitti gerginlik devam etti! Futbolcular ve yönetim sahaya çıkınca ortalık karıştı

Dursun Özbek’ten Ali Koç’a: Delikanlıysan gel bekliyorum

Ali Koç’tan ‘delikanlıysan gel’ diyen Dursun Özbek’e yanıt!

Ali Koç hakkında suç duyurusu

Dursun Özbek: Ali Koç yaptıklarının hesabını senden soracağım

Ali Koç ve Selahattin Baki hakkında suç duyurusu

Fenerbahçe, 1-0 yendiği Galatasaray’ın maç sonrası yaptığı açıklamaları “serzeniş” olarak niteleyerek, “bu maçın, çok büyük beklentiler içindeki rakibimizi bu şekilde sarsmasını anlayışla karşıladığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklaması yaptı.

Kaynak: TELE1