Ali Koç ve Selahattin Baki hakkında suç duyurusu

Yayın tarihi: 21 Mayıs 2024 Salı 3:37 pm - Güncelleme: 21 Mayıs 2024 Salı 3:38 pm

Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Eray Yazgan, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki hakkında ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Eray Yazgan, sarı kırmızılı takımın Fenerbahçe’ye 1-0 yenildiği maçın sonrasında yaşanan olayların ardından sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına avukatı Metin Sinan Aslan tarafından sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Ali Koç’un müsabakadan 70 dakika sonra beraberindeki grupla stadyuma girdiği iddia edildi.

‘ALİ KOÇ FUTBOLCULARI KIŞKIRTARAK SAHAYA ÇIKARDI’ İDDİASI

Dilekçede, Koç’un burada Fenerbahçe futbol takımının soyunma odasına girdiği ve futbolcuları kışkırtarak sahaya çıkardığı ileri sürüldü.

Ali Koç’un akreditasyon kurallarını ihlal ettiği, Koç ve beraberindeki kişiler tarafından aralarında Eray Yazgan’ın da olduğu bazı kişilerin saldırgan tutumla tartaklandığı öne sürülen dilekçede, Yazgan’ın stat güvenliğinden sorumlu üst düzey kişi olduğu, Koç’un “Buradan çıkmazsan dayak yiyeceksin” ifadesiyle Yazgan’ı tehdit ettiği ancak saha dışına çıkarma yetkisi olmadığı kaydedildi.
Dilekçede, bu olayın ardından Selahattin Baki’nin de Yazgan’a küfrettiği ve hakaret ettiği anlatılarak, Baki ile Koç hakkında ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından dava açılması talep edildi.

Dursun Özbek: Ali Koç yaptıklarının hesabını senden soracağım

Kaynak: AA