Dursun Özbek’ten Ali Koç’a: Delikanlıysan gel bekliyorum

Yayın tarihi: 20 Mayıs 2024 Pazartesi 12:19 am - Güncelleme: 20 Mayıs 2024 Pazartesi 12:19 am

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe mağlubiyeti ardından yaşanan saha olaylarıyla ilgili sert bir açıklama yaptı. Ali Koç’a seslenen Özbek, ”Delikanlıysan gel burada bekliyorum” dedi.

Trendyol Süper Lig’in 37. haftasında Fenerbahçe’nin deplasmanda ezeli rakibi Galatasaray’ı 1-0 mağlup etmesinin ardından saha ortasında gerginlik yaşandı. Yaşananlar ile ilgili açıklama yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ali Koç’a yönelik sert ifadeler kullandı.

Koç’un maçta olmadığını, sonradan stada geldiğini belirten Özbek, şunları söyledi:

“Bugün bir maç oynandı, bitti. Her iki takımın taraftarı da stattan ayrıldı. Ben de ayrıldım. Sonra olayları duyunca geri geldim. Ali Koç’un 40-50 kişiyle buraya gelip, burada çalışanları darp etmesi, ağza alınmayacak küfürler etmesi kabul edilebilir bir şey değil. Sözde polis koruması altındayız. Maç başladığından bitene kadar polis koruması altındayız. Ali Koç bu cesareti nereden alıyor? Lig başladığından beri, ‘Hakemleri tartaklayın, hakemlere tokat atın, hakemlerin peşine düşün’ diyen bu zat belli bir güruhla gelip buraya insanları tartar ama haddini nereden, kimden alıyorsun? Kim destekliyor seni? Buradan devlete sesleniyorum. İçişleri Bakanı’na, Emniyet Müdürü’ne sesleniyorum. Polisler nerede? Polis nezaretinde içeriye girip sahaya çıkmasındaki maksadı ne? Bu provokasyon neden?”

“DELİKAYNLIYSAN GEL”

Dursun Özbek, Ali Koç ile ilgili devletin işlem yapması gerektiğini savunarak, “Neticede bir maç oynadık. Bizim için şampiyonluk maçı. Hiç merak etmesin. Ben haber aldım geldim. Bu vandalizimin Türkiye futbolu açısından kabul edilebilir bir tarafı yok. Şimdi ben geldim. Eğer yüreğin yetiyorsa gel buradayım, bekliyorum seni. Devletin artık bunun hesabını sorması lazım. Polisin, Adalet Bakanı’nın, İçişleri Bakanı’nın bu işe müdahale etmesi lazım. Bu şımarıklık, bu hukuk tanımazlık…Burada ağza alınmayacak küfürler etmişler. Darp etmesinin video kayıtları var. Darp ettiği burada çalışan sahadaki görevli arkadaşım. Eğer şu kadar cesaretin varsa gel, buradayım. Şu kadar delikanlılığın varsa gel, buradayım” ifadelerini kullandı.

Derbi bitti gerginlik devam etti! Futbolcular ve yönetim sahaya çıkınca ortalık karıştı

Ali Koç, Dursun Özbek, Galatasaray, Fenerbahçe, kavga, derbi, süper lig

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe mağlubiyeti ardından yaşanan saha olaylarıyla ilgili sert bir açıklama yaptı. Ali Koç’a seslenen Özbek, ”Delikanlıysan gel burada bekliyorum” dedi. 

Kaynak: AA