Ali Koç hakkında suç duyurusu

Yayın tarihi: 20 Mayıs 2024 Pazartesi 12:10 pm - Güncelleme: 20 Mayıs 2024 Pazartesi 12:29 pm

Haber: Ceren Ural

Galatasaray Fenerbahçe maçında yaşanan gerginlik devam ediyor. Galatasaray Başkan Adayı Süheyl Batum, derbi sonrası RAMS Park’ta yaşanan kavga nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve olaya karışanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Galatasaray Başkan Adayı Süheyl Batum, sarı kırmızılı takımın Fenerbahçe’ye 1-0 yenildiği maçın sonrasında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Süheyl Batum, sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç’a “Banka hesaplarındaki hiçbir ‘0’ (sıfır) Galatasaray’ın büyüklüğüyle boy ölçüşmesine yetmez.” sözleriyle tepki gösterdi ve Koç hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Ali Koç’tan ‘delikanlıysan gel’ diyen Dursun Özbek’e yanıt!

Batum’un sosyal medya hesabından “Haddinizi bilin!” başlığıyla yaptığı açıklama şöyle:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hediye ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda Türkiye büyük bir utanca tanık olmuştur.

Galatasaray’ın çatısı altında, ALİ SAMİ YEN isminin olduğu yerde, Galatasaray’ın yöneticisine parmak sallayan, “buradan çıkmazsan dayak yiyeceksin” diyen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’a hatırlatmamız gerekiyor ki banka hesaplarındaki hiçbir “0” Galatasaray’ın büyüklüğüyle boy ölçüşmesine yetmez.

Galatasaray’ın emektarı olan stat müdürüne saldırmak ve darp etmek ise en basit tabiriyle ahlaksızlıktır. Hakeza maç sonunda Ali Koç tarafından kullanılan ifadelerin tamamını büyük Galatasaray ailesi olarak kendisine iade ediyoruz.

Burası GALATASARAY! Galatasaray’ın seçilmiş yöneticisine, sporcusuna, kulübün emektarlarına, kurumsal kimliğine ve taraftarına dün gece yapılanları kimse bize kabul ettiremez. Dün gece bu rezilliğe hoyratça imza atan herkes hem hukuk hem de tarih önünde hesap verecektir. Hiçbir günlük başarı, hiçbir hedef, hiçbir kupa Galatasaray’a yapılan bu saldırıyı meşru gösteremez.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, yöneticiler ve bu menfur saldırıyı gerçekleştiren diğer ilgililer hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 106/1, 86/1, 125/1-4, 126 ve 216. Maddeleri uyarınca Tehdit, Kasten Yaralama, Hakaret ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama suçlarından ötürü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına tarafımızca suç duyurusunda bulunulacak olup, faillerin emsal mahiyette cezalandırılması için sonuna kadar hukuki mücadele yürütülecektir.

Tekrar ediyoruz, Galatasaray’a dokunamazsınız. Galatasaray asla sahipsiz değildir. Karşınızda biz varız, bütün Galatasaray camiası var!”

ERAY YAZGAN: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Öte yandan, Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Eray Yazgan da, maç sonu yaşanan olaylarla ilgili konuştu:

“Konu hakkında suç duyurusunda bulunduk. Kısa sürede aksiyon alınacaktır. Zaman zaman bizim taraftar grubumuzun kendisi için ifade ettiği kelimeler var. Bugün taraftarımız ne kadar haklı olduğunu bir daha göstermiş oldu. Biz bu haksızlığın hukuksuzluğun bu memlekette devam etmesine müsaade etmeyeceğiz. Ali Koç normal bir vaziyette değildi. Kendini kaybetmiş bir vaziyetteydi. Biz bu haksızlığın hukuksuzluğun takipçisi olacağız. Kendisi hakkında suç duyurusu bulunduk umarım kullandığı ifadeleri savcılık önünde de kullanır. Madem mertlikten bahsediyor o zaman mertçe kullandığı ifadeleri savcılık önünde de söylesin. Öyle bir provokasyona böyle bir şeye gerek yoktu. İnsanlar dışarıda yarın bir gün okullarda sokaklarda kavgasını verseler ne olacak? Bir kişinin burnu kanasa mutlu mu olacak?”

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

”Bugün biz gerçek şampiyonun kim olduğunu; şerefsizlere, hırsızlara, alçaklara gösterdik. Takımımız kahramanca savaştı. Bu atmosferde, böyle bir hakeme rağmen umudumuzu son haftaya taşımamıza vesile oldular. Allah onlardan razı olsun.”

Kaynak: TELE1