“Erdoğan’a hayranım” diyen pazar esnafı: Bundan sonra yok sana!

8 Mayıs 2021 Cumartesi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “hayran” olduğunu belirten pazar esnafı, “Küçük esnafı ezdiğin için bundan sonra yok sana” dedi.

Kayseri’nin Belsin semtinde kurulan semt pazarında, vatandaş pahalılıktan; pazarcılar ise zincir marketlerin her şeyi satmasından ve küçük esnafın yok edilmesinden yakındı. Bir pazarcı ise adeta isyan etti.

Kendisinin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayranı olduğuna dikkat çeken pazar esnafından Murat Bayram, marketlerde her şeyin satılmasına tepki gösterdi ve şöyle konuştu.

“Beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, araba satılıyor. Kendi mağazanız mı bunlar. Küçük esnaf ne yiyecek? Yağ, şeker, tuz sat. Sebzeyi de soktun. Pazarcıyı kapat kendi marketlerin çalışsın. Pazarcıyı komple kapat. Tayyip Bey size diyorum. Karpuzlar dilimle satılmaya başlandı. Türk milleti tane alır, dilimi almaz. Amma bakma. Pazarı komple kapatsın. Çünkü onlar kendinin. Ben koyu Tayyipçiyim. Ama küçük esnafı ezdiğin için bu saatten sonra yok sana.”

Erdoğan’a canlı yayında bir şok daha

“YAPACAK BİR ŞEY YOK”

Pazarda karpuzun tüm olarak 50-60 liradan, dilimli ise 6-10 liradan satılması dikkat çekti. Semt pazarının bile pahalı olmasından yakınan, marketlerde zaman zaman çeşitli nedenlerle ucuz satılan meyve-sebzenin ise adeta kapışıldığına dikkat çeken Efendi Alkan “Akşam duyduk; domates, salatalık, biber, dolmalık biberi 1 TL’ye satmışlar. Koştuk, her şeyi talan etmişler kalmamış. Geldik pazara, pazarda da biraz pahalı, alamıyoruz. Karpuzun tanesi 50-60 lira. Vatandaş alamıyor o nedenle dilim karpuz satılıyor. Mecbur dilim alacak, başka çaresi yok, yapacak bir şey yok. Meyve-sebzede tane ile satılmaya başlandı” dedi.

Benzer Haberler