Bodrum Belediye Başkanı Aras’tan Ağaoğlu’na tepki: Siz 12 milyar TL kazanın diye…

26 Eylül 2021 Pazar

Bodrum Belediye Başkanı Aras’tan Ağaoğlu’na tepki: Siz 12 milyar TL kazanın diye…

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, inşaatçı Ali Ağaoğlu’nun Bodrum-Milas arasına kuracağı ‘Kıyamet projesi’ne tepki gösterdi. Aras, “sizin 12 milyar TL’lik kazanç hayalinizin ağır sonuçlarına evet diyen, Bodrumluyum diyemez” dedi.

İnşaatçı Ali Ağaoğlu ile KKTC’de kumarhane ve otel işleten Besim Tibuk, Türkiye’nin göz bebeği gibi koruması gereken yerlerden biri için “kıyamet projesi” olarak değerlendirilen projelerini hayata geçiriyorlar. Projenin yapılacağı özel mülk olan arazi, Milas İlçesi’ndeki Mandalya Körfezi’nin kıyısında bulunuyor. Bodrum merkeze 25, havaalanına 5 kilometre uzaklıkta; 9 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde. Bunun 4 milyon 454 bin 395 metrekaresi yapılaşacak.

Ağaoğlu projesi: ‘Bodrum’un kalbine Kanal İstanbul gibi’

AĞAOĞLU’NA SESLENDİ: SİZ 12 MİLYAR TL KAZANIN DİYE…

Projeyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şöyle konuştu:

“Günaydın, Bodrum’un kalbi olan güzel insanları ve Bodrum’un dışında yaşayan Bodrum sevdalıları. Bugün hepinizin huzurunda, “Milas sınırları içinde” gerçekleştirmeye hazırlandığı 30 bin kişilik inşaat projesini “Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokasyonda, erişilebilir fiyatlardan lüks bir yaşam” sloganıyla pazarlamaya hazırlanan Sayın Ali Ağaoğlu’na seslenmek istiyorum.

Ali Ağaoğlu’ndan İstanbul’da yaptığı binalarla ilgili korkunç itiraf

Ali Bey, Bodrum’un toplam yüzölçümünün %1.8’ine denk gelen ve 1700 futbol sahası büyüklüğündeki malum projenizle ilgili olarak HT Blomberg kanalına yaptığınız açıklamada, 8 milyar TL’ye gerçekleştireceğiniz bu projeden, 20 milyar TL gelir beklediğinizi söylemişsiniz..

Peki, bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere bölgemizde oluşturacağı davasa yükler ile neden olacağı doğal hasarlar, ne olacak?

Yoksa siz 12 milyar TL kazanın diye milyonlarca metrekarelik inşaat alanınıza halkın parasıyla altyapı sağlanmasını mı bekliyorsunuz?

Diyelim ki sağlandı.. Su konusu ne olacak ? Mevcut haliyle Bodrum’a yetmeyen su kaynaklarımızı, 1700 futbol sahası büyüklüğündeki projenizin sayenizde tamamen unutmayı kabul edeceğimizi mi düşünüyorsunuz?

Ayrıca, Milas sınırları içindeki projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını, size kim verdi ?

Özetle Ali Bey, Bodrum’un Belediyesi, Başkanı ve Halkı olarak, projenize de Bodrum markamızı kullanmanıza da karşıyız çünkü, sizin 12 milyar TL’lik kazanç hayalinizin ağır sonuçlarına evet diyen, Bodrumluyum diyemez.”

Benzer Haberler