Başkan Akgün’ün acı günü

31 Ocak 2022 Pazartesi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün annesi Hacı Ayşe Akgün kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Ayşe Akgün, Büyükçekmece Kuba Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Küçükçekmece İlçesi, Sefaköy Merkez Mahallesi’nde defnedildi. Aynı saatlerde yaşamını yitiren Başkan Akgün’ün dünürü Birkan Akyollu da Kuba Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Yeni Mezarlığı’nda defnedildi.

‘’iki aile adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz’’

Başkan Akgün, Annesi Ayşe Akgün ve Dünürü Birkan Akyollu’nun Kuba Camii’nde kılınan cenaze namazında şöyle konuştu; ‘’Öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum iki aile adına. Hem Akyollu hem de Akgün ailesi adına. Takdir böyle tecelli etti. Dünürümüz Birkan Beyi annemden 45 dakika önce rahmetli oldu. O 73, 74 yaşlarında. Annem bir asırdan 7 sene daha fazla yaşamış 107, 108 yaşında. Öncelikle hepiniz hakkınızı helal edin. Hepiniz pazartesi haftanın ilk gününde geldiniz. Allah hepinizden razı olsun. Bütün geçmişlerimize Allah rahmet eylesin.

Covid şartları nedeniyle, içerisinde bulunduğumuz sıkıntılı günler nedeniyle bu gelişiniz aynı zamanda taziye olarak kabul ediyoruz ve özel bir taziye yapmamaya çalışıyoruz akrabalar hariç. O nedenle yanlış anlamayın. Yapmamız gereken bu. Bir kez daha hepinize şahsım, iki aile adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sadece şunu hiç unutmamak lazım; Ben annemin hiç ölmeyeceğini zannediyordum. Çünkü 90, 95, 100, 105, 107. En son perşembe günü 4 gün önce bana nasihatte bulundu. Ayağınızı sıkı tutun. Ekmeksiz kimseyi bırakmayın. Kar, kış diye bana nasihatte bulundu. 3 gün sonra da rahmetli oldu annem. Allah gani gani rahmet eylesin. 7 erkek evlat, 1 kız evladı bu dünyaya getiren kıymetli annemize Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Bütün geçmişlerimize Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Hepinizden Allah razı olsun.‘’

Başkan Akgün’ü yalnız bırakmadılar

Cenazeye katılamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Başkan Akgün’e çelenk göndererek taziyelerini ilettiler. Cenazeye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Milletvekilleri Mehmet Akif Hamzaçebi, Zeynel Emre, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Sezgin Tanrıkulu, İyi Parti Milletvekili Ümit Beyaz, ilçe belediye başkanları, iş insanı Abdurrahim Albayrak, iş insanı Nevzat Demir ve iş insanı Hamit Demir katıldı.

 

Benzer Haberler