Aleyna Çakır’ın babası: Ümitcan Uygun’u hapisten çıkarmayın dedim

5 Ağustos 2021 Perşembe

Ankara’da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden ölümü aydınlatılmayan Aleyna Çakır’da tespit edilen doku ve sperm örneğinin, ölümüyle ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Ümitcan Uygun’un, evinde ölü bulunan Esra Hankulu’nun şüpheli ölümüyle ilgili gözaltına alınması sonrası, Çakır’ın babası Mehmet Esen konuştu. Esen, “Ben bunu hapisten çıkarmayın demedim mi ? Gördünüz mü ? Elin ciğerini yaktı. Benim de ciğerimi yaktı. Adalete sahip çıkın” dedi.

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen, geçen yıl 3 Haziran’da Keçiören’deki evinde boynunda iple ölü bulundu. Ümitcan Uygun’un, daha önce Sema Esen’e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler ise ölümünden kısa süre sonra sosyal medyada yer aldı. Esen’in ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Ümitcan Uygun, polis ekiplerince gözaltına alınıp, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Uygun, Çakır’ın cinayetinin baş şüphelisi.

Ümitcan Uygun bir kadın cinayeti şüphesiyle daha gözaltında!

Ankara’da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden ölümü aydınlatılmayan Aleyna Çakır’da tespit edilen doku ve sperm örneğinin, ölümüyle ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Ümitcan Uygun’a ait olduğu belirlenmişti.

Aleyna Çakır’dan alınan DNA örnekleri, Ümitcan Uygun’a ait çıktı

Bugün evinde Esra Hankulu’nun şüpheli bir şekilde ölü bulunması sonrası Ümitcan Uygun’un gözaltına alındı. İncelenen kamera kayıtlarında Uygun’un Hankulu’nun evinden çıktığı tespit edildi. Hankulu’nun cep telefonu olay yerinde bulunamadı.

Sema Esen’in Kırşehir’in Kaman ilçesinde yaşayan babası Mehmet Esen, olaya tepki gösterdi. Esen, “Ümitcan Uygun’u hapisten çıkardınız. Elin çocuğunu öldürmüş. Ben bunu hapisten çıkarmayın demedim mi? Gördünüz mü? Elin ciğerini yaktı. Benim de ciğerimi yaktı. Adaletin böyle mi olması gerekiyor? Adalete sahip çıkın. Bu seri katilleri ne zaman yakalayacaksınız? Daha kaç tane can yakacaklar? Bunlar benim canımı yaktıktan sonra bir tane daha can yaktılar” diye konuştu.

Benzer Haberler