AKP’den ‘Milletvekiline dönem sonu askerlik’ için yasa teklifi

22 Ocak 2021 Cuma

AKP’den ‘Milletvekiline dönem sonu askerlik’ için yasa teklifi

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, askerliğini yapmayan milletvekillerinin dönem sonunda askerliklerini yapmaları için yasa teklifinde bulunduklarını açıkladı.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığı’na sunuyoruz. Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, uzman erbaşların yaş haddinin 55 olarak belirleneceğini içeren bir kanun teklifi vereceklerini söyledi.

Muş, “Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığına sunuyoruz. Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler” dedi.

HAYVAN HAKLARI YASASI

Muş, yargı reformu üzerinde çalıştıklarını ve belli bir noktaya geldiğini söyledi.

Hayvan hakları yasasına ilişkin de değerlendirmede bulunan AKP’li Muş, “Bazı değişiklikler yapılacak. Belli bir noktaya geldi. Bazı sorumluluklar getiriyoruz. ‘Bir hayvanı aldım, 15 gün sonra sıkıldım, bunu sokağa atayım’. Bunu yapamayacak. Eğer bir hayvanı alıyorsanız, sahipleniyorsanız, bunun sorumluluğunu yerine getireceksiniz. Çip sistemini yaygınlaştıracağız” dedi.

Benzer Haberler