‘Adnan Bali görevinden ayrılıyor’ iddiası… İş Bankası’ndan açıklama

5 Ocak 2021 Salı

‘Adnan Bali görevinden ayrılıyor’ iddiası… İş Bankası’ndan açıklama

10 yıldır genel müdürlük yapan Adnan Bali’nin görevinden ayrılacağı yönündeki iddiaları üzerine İş Bankası konuyla ilgili basın toplantısı düzenleneceğini açıkladı. Toplantıda Bali’nin istifa kararı açıklaması bekleniyor.

Genel müdür Adnan Bali’nin görevinden ayrılacağı yönündeki iddialar üzerine İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden TELE1’e yapılan açıklamada, konuyla ilgili basın toplantısı düzenleneceği bildirildi. Bali’nin yarın (6 Ocak) yapılacak toplantıda istifa kararı açıklaması bekleniyor.

ADNAN BALİ KİMDİR? 

Adnan Bali 1962 yılında İslahiye, Gaziantep’te doğdu. ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu1986’da Türkiye İş Bankası’na 1986 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı, 1994 yılına kadar 8 yıl boyunca bu görevde bulundu.

Daha sonra aynı bankada çeşitli pozisyonlarda müdürlük ve müdür yardımcılığı yaptı ve 2006 yılında genel müdür yardımcısı olarak atandı. Bu görevde 5 yıl kaldıktan sonra Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken Ersin Özince’nin yerine, 2011 yılında Genel Müdür olarak atanmıştır.

Benzer Haberler