1 milyon güvenlik çözüm bekliyor! Sorunları Kılıçdaroğlu dinledi

6 Nisan 2022 Çarşamba

1 milyon güvenlik çözüm bekliyor! Sorunları Kılıçdaroğlu dinledi

340 bini fiilen çalışan 1 milyon özel güvenlik görevlisi sorunlarına çözüm bekliyor. Güvenlik İş Sendikası başkanı ve yönetimini kabul eden Kılıçdaroğlu, özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Türk -İş’e bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik – İş) Genel Başkanı Ömer Çağrıcı, Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Durcuk, Fevzi Karataş, Galip Bektaş Güvenç, Güvenlik-iş Sendikası İstanbul Anadolu Bölge Başkanı Ramazan Palak, İstanbul Bölge Başkanı Hüseyin Abdikoğlu, Ankara Bölge Başkanı Ekrem İncesu, Antalya Bölge Başkanı Recep Mutaf, CHP grup toplantısına katıldıktan sonra TBMM’deki makamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiler.

ZİYARETTE, GÜVENLİK -İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİNE CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÜKSEL MANSUR KILINÇ EŞLİK ETTİ.

Kılıçdaroğlu’na özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını anlatan Güvenlik – İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcı, 340 bin özel güvenlik görevlisinin “devletin emrinde milletin hizmetinde” görev yaptığını söyledi.
Günde binlerce kişi ile muhatap olan özel güvenlik görevlilerinin çoğu zaman kötü muameleye maruz kaldığına dikkat çeken Çağrıcı, özel güvenlik görevlilerinin toplumdan daha fazla yakınlık görmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Çağrıcı, özel güvenlik görevlilerinin sesinin daha gün çıkması için sendikal örgütlenme önündeki engellerin kaldırılmasını gerektiğini anlattı.
Çağrıcı, CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’a teşekkür ederek, Kılınç’ın hazırladığı rapor, yaptığı açıklamalar, TBMM’ye sunduğu kanun teklifi, soru ve araştırma önergeleriyle özel güvenlik görevlilerinin sorunlarının ve taleplerinin görünür olmasını sağladığını ifade etti.

Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediye başkanlarına çağrı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da güvenlik alanının çok önemli olduğunu belirterek 2004 yılında çıkan Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun bir çok yönden geliştirilmesi gerektiğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, CHP’nin özel güvenlik görevlilerinin sorunlarının çözümüne yönelik yapılacak çalışmalara destek vereceğini söyledi. Güvenlik – İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’a kuzu derisine basılan Türk Bayrağı hediye etti.

Benzer Haberler