Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediye başkanlarına çağrı

5 Nisan 2022 Salı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin  grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Üst üste gelen zamlar sonrasında Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu “. Enflasyon aldı gidiyor. Hükümet ‘Fedakarlıkta bulunun’ diyor.  Zam + zam + zam eşittir Recep Tayyip Erdoğan. Kimse unutmasın. Bu işin sorumlusu sarayda oturan.” dedi.

Grup toplantısında hizmetleri engellenen CHP’li belediyelerin başkanlarına seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Belediye başkanlarımız fedakarlıkla çalışıyorlar. Bütün engellemelere rağmen çalışıyorlar. Başarılı görevler yapıyorlar. Şikayet etmeyeceksiniz, engelleri aşacaksınız. Bir tek çocuk bile yatağa aç girmeyecek. Herkesin güvencesi o kentin belediye başkanı olacak. Valisi, kaymakamı, cumhurbaşkanı, bakanları değil belediye başkanlarımız olacak. Çünkü az önce saydıklarımda adalet duygusu yok.” dedi

Eski İBB Başkanı Nurettin Sözen: Seferler durabilir

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satırbaşları :

84 milyon insanın derdi var. Bir avuç kişi dertsiz ama 84 milyonun derdi var. Herkes perişan vaziyette. Ben onların sözcülüğünü yapıyorum. Çözümsüz eleştiri doğru değildir. Çözümü de söyleyeceksiniz. Çünkü sizin çözümlerinize halk da destek veriyor.

BELEDİYE BAŞKANLARINA ÇAĞRI

Belediye başkanlarımız fedakarlıkla çalışıyorlar. Bütün engellemelere rağmen çalışıyorlar. Başarılı görevler yapıyorlar. Şikayet etmeyeceksiniz, engelleri aşacaksınız. Bir tek çocuk bile yatağa aç girmeyecek. Herkesin güvencesi o kentin belediye başkanı olacak. Valisi, kaymakamı, cumhurbaşkanı, bakanları değil belediye başkanlarımız olacak. Çünkü az önce saydıklarımda adalet duygusu yok.

İstanbul’da ulaşıma zam teklifine UKOME’den ikinci ret

AVUKATLAR GÜNÜ

5 Nisan Avukatlar Günü. Hakim var, iddia makamı var ve savunma makamı var. Yargı bu üçlüden oluşuyor. Avukatların çok sorunları var. Yargı bağımsızlığı konusunda, çoklu baro konusunda endişe taşıyorlar. Serbest çalışan avukatlar ücretleri konusunda endişe taşıyorlar. Bugün grup başkanvekillerimiz Meclis Genel Kurulu’nda bunları gündeme getirecekler.

KILIÇDAROĞLU KÜRSÜDE NOT OKUDU

Manisa’da cebime bir kağıt iliştirildi. ‘Biz ne şartlarla çocuklarımız okuttuğumuzu bir Allah bir biz biliriz. Ailelerimizin desteğiyle bir öğretmen ailesi olarak 15 yıl Sivas’ın köyünde nohut ekip biçerek kız çocuklarımız ayakta dursun diye elimizden gelen mücadeleyi verdik. Sonuç olarak atanamadılar. Üzgünüz, çok yıprandık. Umudumuzu kaybetmek istemiyoruz. Bu notu bizim gibi mağdur aileler adına iletmek istiyorum’ diyor.

Aynı şekilde atama bekleyen öğretmenler dışında sağlıkçılar da var. Atama bekleyen öğretmenlere, sağlıkçılara söylüyorum. Biraz sabredin, az kaldı. Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız. Herkesin işi, gücü olacak.

Emniyet’te yasa dışı talimatları kim verirse bizim iktidarımızda onun hesabını verecek. Sizden sadece şunu isteyeceğim hakkının hukukun adaletin yanında olun. Bunun teminatı da bu kardeşiniz olacaktır.

Yoksulluğun fotoğrafı!

MUTFAKTA YANGIN VAR

Mutfakta yangın var depolarda yangın var. Arkadaşımız esnafla konuşuyor iki kişinin sadece ne dediğini anlatacağım. Öyle anlattıkları gibi değil insanlar perişan. öyle manda yoğurduyla olmuyor biz evde simit yiyemiyoruz.

BAYRAM GELİYOR İNSANLAR GİDİP GİTMEMEKTE TEREDDÜTTELER’

Zam haberleri bütün gazetelerde var havuz medyası hariç. Orada güller, çiçekler var. Otobüs şoförleri büyük sorunlar yaşıyorlar. AŞTİ’yi geziyoruz. Esnafla konuşuyoruz. Esnaf, ‘Ben bir kuruş yardım aldıysam şuradaki insanların vebali benim üzerime. 10 kere talep ettim bir kuruş alamadım. Öyle anlattıkları gibi değil insanlar gerçekten perişan. ‘ diyor.

Bir diğeri, ’10 seferden 2’ye düştük hala yolcu bulmakta zorlanıyoruz. 3 yolcu var. Kontağı çevirdiğim anda zarar edeceğim ama cezası var terminalden çıkmak zorundayım’ diyor.

Kamyon şoförleri, TIR, taksi, minibüs şoförleri de böyle. Bayram geliyor insanlar gidip gitmemekte tereddütteler. Uçak daha ucuza geliyor. Uçağa devlet desteği var. Otobüse yok, e ona da destek ver. Binlerce otobüs var. On binlerce çalışan var.

ENAG’A GÖRE ENFLASYON YÜZDE 143″

Zamlar yağmur gibi geliyor ama TÜİK yıllık tüketici fiyatları yüzde 61, üretici fiyatları da yüzde 115 arttı diyor. TÜİK, doğruları söylemiyor. ENAG’a göre yıllık enflasyon yüzde 143.

İşte gerçek enflasyon!

ERDOĞAN’A ZAM BENZETMESİ

Enflasyon en haksız ve en acımazsız vergidir. Bakın Antalya borsasının rakamları. Mart ayında domatese yüzde 30 zam geldi TÜİK’e göre ise yüzde 9 düştü. Enflasyon aldı gidiyor. Hükümet ‘Fedakarlıkta bulunun’ diyor.  Zam + zam + zam eşittir Recep Tayyip Erdoğan. Kimse unutmasın. Bu işin sorumlusu sarayda oturan.

“5’Lİ ÇETE DEDİM DİYE GÜCENMİŞ BEYFENDİ”

Beşli çete diye eleştirdim. Beşli çetenin tahsildarlığını yapıyor diye eleştirdim bunun üzerine mahkemeden bir karar aldılar. Ben ihtiyatlı konuşacakmışım, beşli çete demeyecekmişim. Sarayın mahkemesi böyle karar vermiş. O hakime açık ve net söylüyorum. Ben beşli çete diyeceğim, bak bakalım sen ne yapacaksın? Ben vatandaşın hakkın hukukunu savunacağım sen beşli çeteden yana tavır alacaksın. Ben sana hakim değil, beşli çetenin yandaşısın diyecektim. Bal gibi beşli çete. 18 yılda bu beş şirkete 203 milyar liralık iş verildi.

Sen bana ‘beşli çeteyi kullanma’ diyorsun. Bunların hiçbirisi bildiğimiz ihale değil adamı çağırıyorlar ‘Sana verdim’ diyorlar. Çünkü benim onunla özel bir ilişkim var. Beni besleyecek, yandaşlarımı besleyecek.

“Beşli çete” demek şimdilik yasaklanmadı

“BEYEFENDİ İNCİNMİŞ”

Adam bu işi dolara bağlayalım, garantiye bağlayalım diyor. Bağlıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın onuru olan lirayı atıyorsun dolara bağlıyorsun. Bunlara beşli çete dediğim için beyefendi incinmiş, gücenmiş. Sen beşli çeteye hizmet ediyorsun. Bir daha dava aç, açmazsan namertsin.

Erdoğan, bunlara, ‘Hiçbir banka kredi vermiyorsa ben sana hazineden garanti veriyorum’ diyor. Hazine bunların çiftliği mi? Sen de bunların reisi misin?

“BANA GÜVENCE VER İNGİLİZ MAHKEMELERİNE GİDELİM DİYORLAR”

‘Ne olur ne olmaz bu Kılıçdaroğlu iktidar olur elimizden hepsini alır. Mahkemelere gider, en iyisi sen bana güvence ver İngiliz mahkemelerine gidelim’ diyorlar. Sen İngiliz mahkemelerine güvence veriyorsun. Ben sana beşli çetenin sponsorluğunu, tahsildarlığını yapıyor dediğim zaman güceniyorsun. Neden? Görevin bu.

‘Parayı aldık. Garanti var. Sözleşmeleri de imzaladık. Dolar aldık ama ABD’de Almanya’da enflasyon olur buradan da bizi koruyun’ diyor. Tamam diyor ‘fark vereceğim’ sana diyor. Bana söyler misin be adam, dünyada böyle bir ihale var mı? Burası sömürge devleti mi? Hakimlerini, savcılarını devreye koyuyorsun Kılıçdaroğlu’nun sesini nasıl keseriz diye mahkeme, mahkeme dolaşıyorsun. Sen mahkeme, mahkeme dolaşma yiğitsen, erdemliysen dünya kadar televizyonun var çık karşıma, hesapsa hesaplaşalım.

“BENİM TEK DERDİM VAR”

Bir milyon liralık tazminat davası açmışlar beni parayla korkutmaya çalışıyorlar. Benim parayla, pulla işim yok. Paradan korkan sensin, tamah eden sensin. Benim tek derdim var herkes huzur içinde yaşasın.

ERDOĞAN’A HURMA GÖNDERMESİ

Erdoğan’a söyleyeyim. Hurma işine girdi, hurmada gümrük vergisi 125 bari onu Ramazan boyunca sıfırla. Bak onu bile düşünmezler. Her 4 hurmadan birisini alıyorsun vatandaşın lokmasından.

“BUNU DEMOKRATİK YOLLARLA DÜZELTECEĞİZ”

‘Hırsız içerden olursa kapı kilit tutmaz’ diye bir laf vardır. Hırsız içeride, kapı da kilit tutmuyor. Devletin bütçesi darmadağın. Bürokrasi darmadağın. Bu sistem böyle gitmez. Bunu demokratik yollarla düzelteceğiz. Bu ülkenin gerçek sahipleri halktır. Sarayda oturan şüreka devletin sahibi değildir. Devleti yönetemiyorlar.

BUNLARIN 8 ÖZELLİĞİ VAR”

Saraylı kafası ile devlet yönetilmez. Saray ve şürekası, bir yerden değil 5-6 yerden maaş alanlar. Hakkı olmadığı halde devletin önemli makamlarına getirilenler, beşli çeteler, bunlardan beslenenler, televizyon ekranlarında bir partiliymiş gibi savunan gazeteciler bunlar saraylı kafasını oluşturan bir bütün. Bunların 8 özelliği var.

“MAL VARLIĞI DEYİNCE PAPAZ TESLİM EDİLDİ”

Çıkarcıdır. Kendi çıkarı için feda etmeyeceği hiçbir şey yoktur. Beşli çetenin tahsildarlığını yapar saraylı kafası. Yolsuzluk yapanları korur. Birisi rüşvet mi aldı arkasında dururlar. Bütün kutsal değerleri kendi çıkarları için kullanırlar. Mal varlıkları en büyük korkularıdır. Trump’ı düşünün ‘Beni kızdırma mal varlığını açıklarım’ dedi. Mal varlığı deyince papaz teslim edildi.

Cinayet Türkiye’de işlendi. MİT görevini yaptı bunu tespit etti. Siz bütün dünyaya servis ettiniz. Suudi Arabistan’a şimdi teslim olmuş vaziyette. Dosyayı oraya göndereceğiz. Niçin? Cinayet burada işlendi. Bu Türkiye’nin itibarını ayaklar altına almaktır.

AKP’li Özhaseki’den beşli çete savunması: Başkaları ihalelere girdi de elinden mi alındı?

Mavi Marmara gemisi Filistin’e gidiyordu. Filistin halkının hukukunu savunacaktı. Bir gece Meclis’e bir karar getirdiler. Tazminat ödemeyiz, özür dilemeyiz dediler gittiler teslim oldular. Saraylı kafasından dünya lideri çıkar mı?

İkinci özelliği bunları torpilcidir. Memleketin temiz evlatlarının hakkını, hukukunu yerler.

Üçüncüsü bunlar görgüsüzdürler. Lükse, şatafata bunlar kadar düşkün kimse yoktur. 13 uçak tutar, devletin itibarı der. Devletin itibarı kul hakkı yememekle olur. 50 bin dolarlık çantayla gezilir mi? Yatağa aç giren çocuklar var.

Dördüncü özellik bunlar kesinlikle temiz değil, bozulmuşlardır. Bütün insani değerlerini kaybetmişlerdir saraylı kafası. Uyuşturucuyla iç içedirler. Pudra şekerini kullanan bir kuşak yetiştirme peşindeler. Uyuşturucu baronlarına da hizmet ediyorlar. Bozulma öyle bir noktaya gelmiştir ki bu ülkenin şehitlerine bile ‘kelle’ diyecek noktaya gelmişlerdir.

Beşinci özelliği bunlar yüzsüzler. 128 milyarı hiç ettiler meydanda geziyorlar. Bir de kitap yazmış, 128 milyar yok ama.

‘Ben tarafsız’ davranacağım diye namusun, şerefin üzerine ant içeceksin ne namusu ne şerefi tamamen unutacaksın ve ortalıkta gezineceksin ‘ben dünya lideriyim’ diye.

Altıncı özelliği bunlar inkarcıdırlar. Bunlara göre bu memlekette parayla satın alınamayacak kimse yoktur. Zamlar olur, dış güçler yaptı. E sen engelle kardeşim. Soğan üreticileri, patates üreticileri ‘terörist’ ilan edildi.

BİLAL ERDOĞAN TEPKİSİ

Yedinci özellik Saraylı kafası aynı zamanda yalakadır. 27.5 yıl devlete hizmet ettim. Arkamdan hiç kimse elle tutulur hiçbir şey söylemedi. İftiralara maruz kaldım ama alnımız ak. Siyasete girdiğim gün mal varlığımı kendi internet siteme koydum. Bakınız, Özbekistan’a gidiliyor. Cumhurbaşkanını heyet karşılayacak. Protokolün başında Bilal Erdoğan var. Senin orada ne işin var? Arkasında koca koca adamlar. Makamlarınızdan hiç utanmadınız mı? Böyle bir yalakalık olur mu? Devletin protokolünde bir numaralı yeri aileye veriyorsun. Bunların milletvekilleri televizyona çıkıp kendilerini savunamıyorlar. Bunların yerine paralı gazetecileri çıkarıyorlar. Bunlar da utanmıyorlar.

CHP’li Çakırözer’den Bilal Erdoğan’ın resmi protokolde olmasına tepki

Sekizinci özellikleri bunlar vicdansız. KHK’lılar için ‘ağaç kökü yesinler’ dediler. Ekmekten vergi alırlar, kur korumalı mevduat faizinden vergi almazlar. Kuru ekmek yiyorsanız karnınız toktur diyorlar.

Şimdi ‘fedakarlık yapın’ diyorlar. Çiftçi kardeşlerime sesleniyorum. Tarlanızı feda etmeyin ama saraylı kafasına veda edebilirsiniz. Esnaf kardeşim dükkanını feda etme. Sana fedakarlık yap diyorlarsa ‘Sandık gelirse veda ederim’ diyeceksin. Onlar bozdu, biz düzelteceğiz. Onlar çaldı biz yerine koyacağız. Onlar yıktı biz yeniden inşa edeceğiz.

Benzer Haberler