Yılmaz Özdil’den çarpıcı ‘Sevda Noyan’ yazısı

17 Mayıs 2020 Pazar

Yılmaz Özdil, çok sayıda kanala farklı sebeplerle ceza veren, AKP ve MHP’nin yönetiminde çoğunluğu oluşturduğu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Sevda Noyan’ın ölüm listesine sessiz kalmasını eleşirdi.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Ülke TV’de Esra Elönü’nün programına konuk olan Sevda Noyan’ın “Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.” ifadelerine RTÜK’ün sessiz kalmasını yazdı.

Yılmaz Özdil’in yazısı şöyle oldu:

RTÜK Sevda Noyan’ın tehditlerine sessiz kaldı

Çizgi film The Simpsons’da cadılar bayramı kutlandı, “çocuklarımızı hıristiyan yapacaklar” denildi, Rtük ceza kesti… Böylece Türkiye, dünya tarihinde çizgi filme ceza veren ilk ve tek ülke unvanını aldı!

Ben Bilmem Eşim Bilir’de dansöze para yapıştırma yarışması yapıldı, 90 saniye içinde en çok para yapıştıran erkek yarışmacı birinci oldu, “araba kazanmak için ahlaksızlık yapılıyor, aile yapısı sarsıldı, erkekler eşlerini aldatmaya teşvik edildi” denildi, Rtük ceza kesti.

“RTÜK Başkanı konu Sevda Noyan olunca mazaret bildirdi, toplantıya katılmadı”

Feto hayranı teyzenin biri televizyona çıktı, komşularını topluca katledeceğini, 50 kişiyi götüreceklerini, silahlarının hazır olduğunu, oturduğu sitede kimleri öldüreceklerine dair liste yaptığını söyledi.

Rtük ceza kesmedi.

Aksine, sahip çıktı…

Rtük başkanı “büyütülecek bir konu değil” dedi.

“Bu söylenenleri cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz” dedi.

Fatih Altaylı’dan RTÜK’e ‘Sevda Noyan’ tepkisi: ‘Delikanlı olun’

Istakoz pişirmek, suç.

Komşularını tasarlayarak katletmek, büyütülecek bir konu değil.

Üstelik aynı gün…

RTÜK Başkanı Şahin, Sevda Noyan’a sahip çıktı: Çok büyütülecek bir konu değil

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesinin hayatını kaybetmesi üzerine, bir insan, bir kadın, bir anne olarak üzülen, “türküler kimseye zarar vermez” diye tweet atan kadın hakim, şak diye görevden alındı, “terör örgütü propagandası yapmak suçu”ndan soruşturma başlatıldı.

“Tele1’e son 1 ay içinde üçüncü kez RTÜK cezası kesildi”

Komşuları öldürmek, serbest.

Ölüme üzülmek, suç.

RTÜK cezaları Amerika’nın Sesi’nde haber oldu

Toplu katliam planı yapan, silahların hazır olduğunu söyleyen, öldürülecek kişilerin listesini açıklayan feto hayranı, masum.

Yaşam hakkını savunan Yargıçlar Sendikası Başkanı hakim, terörist.

Sözün bittiği yerdir.

Katıldığı programda, “Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır” diyen Sevda Noyan’a, RTÜK Başkanı sahip çıktı.

Benzer Haberler