Yasak kalktı, iç hat uçuşları yarın İstanbul’dan başlıyor

31 Mayıs 2020 Pazar

Yasak kalktı, iç hat uçuşları yarın İstanbul’dan başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1 Haziran’dan itibaren İstanbul’dan Ankara’nın yanı sıra İzmir’e, Antalya’ya ve Trabzon’a uçuş seferleri gerçekleştireceğini duyurdu.

Bakan, Adil Karaismailoğlu, “1 Haziran sonrası bütün havalimanlarımızda uçuşlarımız kademeli olarak başlayacak. İlk uçuşlar İstanbul’dan Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a yapılacak” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Bu kadar hasret yeter! 1 Haziran itibarıyla yeniden ait olduğumuz yerde, gökyüzünde olacağız” dedi.

THY’de yeni kurallar: El bagajı yok, dört saatte bir maske değişimi

İlk uçuşunu yapacak uçağın saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’ndan kalkış yapması planlanıyor. THY Genel Müdürü İlker Aycı, dış hat seferlerinin açılış tarihinin 10 Haziran’a kadar uzatıldığını açıklamıştı. Pegasus Hava Yolları da ilk uçuşunu yarın saat 10:15 kalkışlı İstanbul Sabiha Gökçen-İzmir seferiyle gerçekleştirecek. Şirket, 1-2-3 Haziran için İstanbul Sabiha Gökçen’den karşılıklı olarak İzmir, Antalya ve Trabzon’a seferler planlıyor.

Benzer Haberler