Yarıyıl tatili uzayacak mı?

3 Şubat 2022 Perşembe

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış sebebiyle yüz yüze eğitime ara verilip verilmeyeceği merak konusu olmuştu. Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer yarıyıl tatiline ilişkin sorulara yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda “Ulusal Eğitime Katkı Protokol Töreni’nin ardından yüz yüze eğitim ve yarıyıl tatiline ilişkin açıklama yaptı. Özer, 7 Şubat Pazartesi günü 81 ilde, tüm ilçelerde okul öncesinden liseye kadar tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime aynı kararlılıkla devam edeceklerini belirtti. Özer, “Omicron salgını ve vaka sayılarından dolayı yüz yüze eğitime ara vermeyeceğiz” diye konuştu.

“VAKA SAYILARINDAN DOLAYI YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERMEYECEĞİZ”

Türkiye’de yaklaşık 1,5 yıl eğitime, uzaktan eğitim platformlarıyla yola devam edildiğini, öğrencilerin yanında bu şekilde yer alınmaya çalışıldığını anlatan Özer, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı itibarıyla haftada 5 gün tüm kademelerde yüz yüze eğitime kararlılıkla başladıklarını hatırlattı.

Birinci dönemin hiçbir kesintiye uğramadan nihayetlendirildiğine ve iki haftalık yarıyıl tatiline girildiğine dikkat çeken Özer, bu süreçte öğretmenlerin ve öğrencilerin büyük fedakarlıklar gösterdiklerini, öğrencilerin 5 ay her gün maskelerle ders dinleyip etkinliklere katıldığını anlattı.

Haftada 5 gün maskelerle ders veren öğretmenlerin, özellikle aşılanma oranlarının yüksekliği ile sürecin başarılı bir şekilde devam etmesinde çok büyük katkısı olduğuna işaret eden Mahmut Özer, “İnşallah 7 Şubat’ta yani pazartesi günü 81 ilde, tüm ilçelerimizde okul öncesinden liseye kadar tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Yani Omicron salgını ve vaka sayılarından dolayı yüz yüze eğitime ara vermeyeceğiz” diye konuştu.

Vakalar kontrolden çıktı!

“EN KORUNAKLI YERLER EĞİTİM KURUMLARI”

Milli Eğitim Bakanı Özer, bu konu ile ilgili kamuoyunda farklı değerlendirmelerin yapıldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Biz son 5 ayda şunu gösterdik, tüm velilerimizle öğretmenlerimizle öğrencilerimizle bir toplum içerisindeki en korunaklı yerler eğitim kurumlarıdır. Okullar, sadece öğrenme yerleri değildir aynı zamanda gençlerimizin, geleceğimizi şekillendirecek olan nesillerin psikolojik, duygusal, kişisel gelişimlerinin de gerçekleştirdiği yerlerdir. Onun için inşallah 7 Şubat’ta tüm Türkiye’de ikinci döneme aynı kararlılıkla devam edeceğiz.”

Omicron’un yeni belirtisi ortaya çıktı

Benzer Haberler