Uludağ’da koronavirüs tedbirleri unutuldu!

25 Ocak 2021 Pazartesi

Geçtiğimiz hafta sonu tatilcilerin Uludağ’da otelleri doldurması ve sosyal mesafe – maske kurallarına dikkat etmemesi tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları koronavirüs tedbirlerine herkesin eşit olarak uyması gerektiğini söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanmaya devam ederken, restoran, kafe ve lokantalar kapatılırken geçtiğimiz hafta sonu Uludağ’da otel doluluk oranları yüzde 100’e yaklaştı.

Farklı otellerde düzenlenen eğlencelerde, koronavirüs kısıtlama kuralları arasında yer alan maske ile sosyal mesafeye aldırılmadığı dikkat çekti. Pek çok noktada müzik eşliğinde kalabalık grupların geç saatlere değin eğlendiği gözlendi.

Uygulanan tedbirler doğrultusunda iş yerleri kapatılan ve destek alamayan yurttaşlar, Uludağ’da konaklananların pistlerde yoğunluk oluşturmasını, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulmamasına tepki gösterdi.

Uludağ’da tatil yapanların eğlence ve kayak pistlerindeki görüntülerinin yayınlanması üzerine sosyal medya kullanıcısı pek çok vatandaş, duruma tepki gösterdi. Koronavirüs kısıtlama kararlarına eşit olarak uyulması gerektiğini belirttiler.

ULUDAĞ’DA TATİL YAPANLARA PARA CEZASI

Geçen hafta Uludağ’da bir otelde kalan 10 kişilik müşteri grubunun terasta, müzik eşliğinde sosyal mesafe ile maske kuralına uymadan eğlenmeleri üzerine otel işletmecisine ve eğlenen gruba idari para cezası uygulandı. Maske takmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan 10 kişilik gruba toplam 76 bin 380 TL para cezası uygulandı.

Benzer Haberler