Tuncay Özkan Necmettin Erbakan’la olan anısını gözyaşları içinde anlattı

9 Nisan 2022 Cumartesi

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, katıldığı bir canlı yayında eski Başbakan Necmettin Erbakan ile olan anısını gözyaşları içinde anlattı. Özkan, “Cezaevine girdiğimde bana avukat gönderen ilk siyasetçi Erbakan Hoca’ydı, kara gün dostu böyle bir şeydir” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Ankara Masası Youtube yayınına konuk oldu. Özkan, eski Başbakan ve Saadet Partisi Eski Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile ilgili bir anısını anlatırken duygulandı.

Gözyaşlarına hakim olamayan Özkan, Ergenekon operasyonları döneminde cezaevine girdiğinde kendisine avukat gönderen ilk kişinin Necmettin Erbakan olduğunu söyleyerek, “Erbakan Hocamın o ilk elini insan unutamıyor. O büyük bir vefa. Herkesin senden uzak durduğu bir yerde. Unutulur mu. Allah rahmet eylesin. Gani gani rahmet eylesin. Hocamızı anmış olalım” dedi.

Özkan konuşmasına şöyle devam etti:

“Ben cezaevine girdikten sonra da. Burnumun direği sızlıyor bahsederken. Kara gün dostu böyle bir şeydir. Dostluk, vefa böyle bir şeydir. Bana ilk avukatını gönderen siyasetçidir kendisi. 4 kez. İlk kez bir şeye ihtiyacın var mı diye sordu avukat arkadaş, hocam soruyor dedi. Teşekkür ettim. ‘Allah bazen sevdiği kullarını sakınır, saklar, orayı bir okul gibi görsün.”

“Kendini okumaya, yazmaya versin. Bir yokluğu olursa, paraya ihtiyacı varsa söylesin biz onu hallederiz. Kendini korusun içeride, sakınsın’ dedi. O kadar duygulandım ki anlatamam size. Herkesin size terörist muamelesi yaptığı, herkesin sizden kaçındığı bir yerde bir dost, bir vefalı el size ulaşıyor. O karanlık günde size diyor ki ‘bir şeye ihtiyacın var mı?’ Oku, yaz, çiz. Müthiş bir şey. Arkasından üç kez daha geldi arkadaşlar, sordular ve hiç unutamadığım anlar.”

“Unutamıyorum. Erbakan Hocamın o ilk elini insan unutamıyor. O büyük bir vefa. Düşünsene; farelerle birlikte yemek yiyorsun, kanalizasyon boşa akıyor ve sen onu temizliyorsun falan. Seni birisi bir vefayla hatırlıyor ve sana bir el uzatıyor; bir şeye ihtiyacın var mı diye soruyor. Herkesin senden uzak durduğu bir yerde. Unutulur mu. Allah rahmet eylesin. Gani gani rahmet eylesin. Hocamızı anmış olalım.”

MHP’den istifa eden Sedat Kılınç’a canlı yayın öncesi saldırı

Benzer Haberler