TÜGVA mahkemeye vermekten vazgeçti, ‘Sorunsa yargıya taşıyın’ dedi

19 Ekim 2021 Salı

TÜGVA mahkemeye vermekten vazgeçti, ‘Sorunsa yargıya taşıyın’ dedi

TÜGVA ‘üyelerinin vakıf aracılığıyla devlet kurumlarına yerleştirildiği’ iddialarının yargıya taşınmasını istedi. Vakıf yöneticilerinin devlet kurumlarında görev yaptığını kabul etti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), hakkında çıkan ve ‘paralel yapılanma’ eleştirilerine neden olan iddialar gündemdeki yerini koruyor. Konuyla ilgili vakıftan açıklama geldi.

Açıklamada üyelerin devlet kadrolarında yer aldığı kabul edilirken yargıya da işaret edildi. TÜGVA’nın iletişim ofisi hesabından yayımlanan yazılı açıklamada, “Eğer bir sorun olarak görülüyorsa kendilerine hodri meydan diyoruz, bu iddialarını yargıya taşımalarını bekliyoruz” denildi. Açıklamada şu ifadelere kullanıldı:

“Bir kişinin özel sektörde ya da kamuda çalışması yasal olarak vakıf yöneticisi veya üyesi olmasına engel değildir. Bu şeffaf ve yalın gerçeğe rağmen vakıf yöneticilerimizin meslekleri ve çalıştıkları yerler üzerinden hedef alınması, haklarında iftira atılması sadece kara propagandadır. Mesleklerini yaparken vakıf çalışmalarında gönüllü olarak çalışmaları takdir edilesi bir durum olması gereken yöneticilerimizin mesleklerine vakıf aracılığı ile kavuşmuş gibi gösterilmesi kara propagandadır, bu kara propagandayı asla kabul etmiyoruz.

Yurt dışındaki etki ajanları ve yurt içindeki gazeteciler, bazı siyasiler bu durumu kara propaganda malzemesi yapmak yerine, eğer bir sorun olarak görüyorlarsa kendilerine hodri meydan diyoruz, bu iddialarını yargıya taşımalarını bekliyoruz. Sosyal medyadan iftira atarak, yalan söyleyerek, tehdit ederek, hedef göstererek bizleri yıldıramayacaklarını açık bir şekilde ilan ediyoruz.”

CHP gündeme getirdi, TÜGVA’ydı Lina Hotel oldu

Eski TÜGVA yöneticisinden peş peşe itiraflar!

SUÇ DUYURUSU ZATEN YAPILMIŞTI

Öte yandan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Bilal Erdoğan, TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu ve TÜGVA Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda, eski TÜGVA yöneticisi Tamer Özsoy’un, TÜGVA aracılığı ile kamuya yapılan atamalara ilişkin açıklamalarının ‘ikrar’ olduğu belirtilmişti. HKP avukatları dilekçede, Tamer Özsoy’un tanık sıfatıyla dinlenilmesini talep etmişti.

Mehmet Metiner’den TÜGVA için itiraf gibi açıklama

Benzer Haberler