Trump’ın kampanya ekibi: Seçimler henüz bitmedi

6 Kasım 2020 Cuma

ABD’de 3 Kasım’da düzenlenen 59. başkanlık seçimlerinin oy sayımı hâlâ devam ederken Trump’ın kampanya ekibinden “Seçimler henüz bitmedi” açıklaması geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump ve Demokrat başkan adayı Joe Biden arasında kıyasıya yarış devam ediyor. Yarışı önde götüren Biden’ın George ve Pennsylvania eyaletlerinde öne geçmesinin ardından Trump’ın kampanya ekibinden açıklama geldi.

Ekibin açıklamasında, “Seçimler henüz bitmedi. Joe Biden’ın seçimleri kazandığına dair yapılan tahminler, henüz oy sayım işlemi bitmeyen 4 eyalete dayanıyor.” ifadesine yer verildi.

“SEÇİM SONUÇLANDIĞINDA TRUMP YENİDEN BAŞKAN OLACAK”

Georgia’da oy sayım işlemlerinde usulsüzlük olduğu ve oyların yeniden sayılabileceğine işaret edilen açıklamada, Pennsylvania’da da usulsüzlükler olduğu ve Cumhuriyetçi üyelerin oy sayım işlemlerine gözlemci olarak katılmalarına izin verilmediği belirtildi.

Nevada’da ise yasa dışı kullanılmış birçok oy tespit edildiğinin savunulduğu açıklamada, Trump’ın Arizona’da da kazanacağı belirtildi.

Açıklamada, “Biden, Beyaz Saray üzerindeki sahte zaferi için bu eyaletlere güveniyor. Ancak seçim sonuçlandığında, Trump yeniden başkan olacak.” değerlendirmesi yapıldı.

Benzer Haberler