TFF’den flaş seyirci kararı!

3 Eylül 2020 Perşembe

TFF’den flaş seyirci kararı!

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig’de ilk yarıdaki ilk 3 maçın seyircisiz ve kalan maçların seyircili oynanacağını duyurmuştu. Bilim Kurulu’nun dün verdiği tavsiyeyi dikkate alan TFF, ilk yarıdaki tüm maçların seyircisiz oynanmasına karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 sezonunun ilk devresinde lig maçlarının seyircisiz oynanmasına karar verildiğini açıkladı. Bilim Kurulu’nun dün verdiği tavsiyeyi dikkate alan TFF, ilk yarıdaki tüm maçların seyircisiz oynanmasına karar verdi.

Sokağa çıkma ‘kısıtlaması’ olacak mı? Sağlık Bakanı Koca’dan önemli açıklamalar

İşte TFF’den yapılan o açıklama:

“Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu’nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir.”

25 AĞUSTOS’TA YÜZDE 30 SEYİRCİ KARARI ALINMIŞTI

TFF, Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanmasına karar vermişti. Yapılan açıklamada, “Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.” denmişti.

TFF, yeni sezon tarihini ve seyirci kararını açıkladı

Benzer Haberler