TFF Amedspor-Fenerbahçe kadın futbol maçı cezalarını açıkladı

15 Nisan 2022 Cuma

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Amedspor-Fenerbahçe Kadın futbol takımları arasındaki maçta çıkan olaylar sonrası verdiği cezaları açıkladı. TFF, Fenerbahçe’nin 3 kadın oyuncusuna 1, Amedspor’un 3 kadın oyuncusuna 5 resmi müsabakadan men cezası verdi.

Amed Sportif Faaliyetler ile Fenerbahçe arasında oynanan Turkcell Kadın Futbol Süper Lig maçında taç atışı sırasında Fenerbahçeli Beyzanur taç atışı esnasında Amedsporlu bir futbolcuyla gerginlik yaşanmıştı. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüştüğü olayda iki takım oyuncuları tekmeli yumruklu kavga etmişti.

TFF OLAYLI MAÇ HAKKINDA KARARINI AÇIKLADI

Federasyon, Fenerbahçe’nin 3 kadın oyuncusuna 1, Amedspor’un 3 kadın oyuncusuna 5 resmi müsabakadan men cezası verdi. Amedspor futbolcularından Sultan Demir, Hividar Ödugit ve Ebru Dol’a 5 resmi müsabakadan men cezası verilirken, Antrenör Kenan Bayram’a ise bir maç soyunma odasına ve yedek kulübesine girme yasağı verildi. TFF ayrıca Amedspor’a 1 maç seyircisiz oynama cezası da verdi.

MAÇTA NE OLMUŞTU?

Kadın Futbol Süper Ligi’nin 17’nci haftasında Amedspor ve Fenerbahçe Diyarbakır’da karşılaşmış, maç 1-1 berabere kalmıştı. Hakemin, 7 dakikalık uzatmayı uzatması ve ardından Fenerbahçe lehine penaltı kararı vermesi maçta gerginliği arttırmış ve iki takım arasında kavga çıkmıştı. Her iki takımın yönetici ve futbolcularının darp edilip yaralandığı maç sonrası iki takım da birbirinden şikayetçi olmuş ve TFF’yi göreve davet etmişti.

Amedspor-Fenerbahçe maçında saha karıştı

Benzer Haberler