Telegram, Whatsapp’ı huzursuz edecek!

13 Ağustos 2019 Salı

Telegram, Whatsapp’ı huzursuz edecek!

Sessiz mesaj gönderme ve Yavaş Mod özellikleri, uygulamayı çok daha kullanışlı hale getiriyor.

Telegram’ın son güncellemesi, popüler mesajlaşma uygulmasının kullanıcılarına “huzur” getirmek için tasarlanan yeni özellikler taşıyor.

Sessiz mesaj gönderme özelliği, WhatsApp’ın rakibi olan uygulamayı gündelik hayatı daha az sekteye uğratır hale getiriyor. Yavaş Mod özelliği de grup yöneticilerine, grup üyeleri için zaman sınırlamaları koyma yetkisi vererek “spam” mesajların önüne geçmeyi hedefliyor.

The Independent Türkçe’nin çevirdiği The Independent muhabiri Anthony Cuthbertson’ın haberine göre, Telegram söz konusu güncellemeyi “Bu (güncelleme) daha fazla huzur getiriyor” diye duyurdu.

Artık uyuduğunu, ders çalıştığını ya da bir toplantıda olduğunu bildiğiniz arkadaşlarınıza özgürce mesaj atabileceksiniz (…) Herhangi bir mesajı ya da içeriği sessiz göndermek istiyorsanız sadece ‘gönder’ tuşunu basılı tutun.

Yavaş Mod sayesinde grup yöneticileri artık her grup üyesinin bir sonraki mesajını göndermesi için ne kadar süre beklemesi gerektiğini ayarlama imkanına kavuştu.

Bu özellikte 30 saniye ila bir saate kadar süre seçilebiliyor; Telegram bu özelliğin “gruptaki konuşmaları daha düzenli hale getirirken her bir mesajın da değerini arttıracağını” öne sürüyor.

Benzer Haberler