Erbil’de ABD askeri üssünün de bulunduğu havaalanına füze saldırısı!

15 Şubat 2021 Pazartesi

Irak’ın Erbil kentinde ABD askeri üssünün de bulunduğu bir havaalanına füzeli saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırıda bir koalisyon sözcüsü üsse atılan roketler sonucunda bir sivil çalışanın hayatını kaybetti ve 5 kişinin yaralandı. Yaralananlar arasında ABD’li bir asker de olduğunu bildirdi.

Irak’ın Erbil kentinde ABD askeri üssünün de bulunduğu havalimanına füzeli saldırı düzenlendiği bildirildi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) terörle mücadele biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, kente üç füze atıldı.

İkisi, ABD askeri üssünün de bulunduğu Uluslararası Erbil Havaalanı’na, biri ise alanın dışına isabet etti.

Bölgedeki AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, havaalanının dışına düşen füze bir işyerinin camlarının kırılmasına ve bir evin bahçe duvarının yıkılmasına neden oldu. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da yaralananlar olduğu bilgisi paylaşıldı. Havaalanı tüm uçuşlara kapatılırken, çevrede savaş uçaklarının sesleri duyulmaya başlandı.

Bir koalisyon sözcüsü üsse atılan roketler sonucunda bir sivil çalışanın hayatını kaybettiğini ve 5 kişinin yaralandığını, yaralananlar arasında ABD’li bir asker de olduğunu bildirdi.

SALDIRI ANI GÖRÜNTÜLENDİ

Benzer Haberler