Skandal! Soylu kripto tosuncuğu makamında ağırlamış

23 Nisan 2021 Cuma

Skandal! Soylu kripto tosuncuğu makamında ağırlamış

İnternet sistemlerini kapatan kripto para borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarla dün akşam saat 18’de İstanbul Havalimanı’ndan yurtdışına çıktığı iddia edildi. Özer’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ardından İçişleri Bakan Süleyman Soylu ile de fotoğrafı ortaya çıktı. Soylu, makamındaki görüşmeye ilişkin açıklama yaptı.

2 milyar dolar değerinde kripto para ile yurtdışına kaçtığı iddia edilen ve hakkında soruşturma başlatılan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in bakanlarla fotoğrafları ortaya çıkmaya devam ediyor. Özer’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de fotoğrafı ortaya çıktı.

62 gözaltı! Thodex’in kurucusunun yeri tespit edildi, iadesi istendi

Süleyman Soylu konuya dair açıklama yaptı. Soylu, “İlgili şahıs Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019’da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı. Soylu’nun daha önce ismi skandal olaylara karışan birçok isimle fotoğrafı çıkmış, “Fotoğraf çektirmeden önce GBT mi alacağız?” açıklamasını yapmıştı.

Yurttaşa silah çekenler AKP’lilerle aynı karede

Soylu’dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması: Fotoğraf çektirmeden önce GBT mi alacağız?

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2 milyar dolarlık vurgun yaptığı iddia edilen Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer ile birlikte çekildiği fotoğrafa ilişkin “Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum” açıklamasını yapmıştı.

İLGİLİ HABER | 2 milyar dolarlık vurgun yapan Thodex’in kurucusu Çavuşoğlu ile yan yana

2 milyar dolarlık vurgun yapan Thodex’in kurucusu Çavuşoğlu ile yan yana

SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI

Benzer Haberler